Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CES 2021: Grafiky Ampere míří do herních notebooků

CES 2021: Grafiky Ampere míří do herních notebooků

Události

Třítisícová řada grafických karet od společnosti NVIDIA byla doposud výsadou pouze stolních sestav. Na veletrhu CES, který letos probíhá pouze virtuálně, však výrobce odhalil také modely s architekturou Ampere, které budou pracovat v noteboocích.

To nejdůležitější hned na začátek. V první vlně se počítá s grafickými kartami GeForce RTX 3060, GeForce RTX 3070 a GeForce RTX 3080, přičemž ceny základních modelů by měly startovat už těsně nad hranicí třiceti tisíc korun (30 999 Kč). Platí to pochopitelně pro modely s GeForce RTX 3060. Verze s GeForce RTX 3070 budou startovat na 41 999 Kč, nejvýkonnější modely s GeForce RTX 3080 pak na 61 999 Kč.

Představení grafik Ampere pro notebooky

 

Výrobce také slibuje, že dostupné by jednotlivé modely měly být ještě před koncem ledna, a to konkrétně 26. ledna. Již nyní je připraveno více než sedm desítek nových herních strojů, a to z dílen výrobců jako jsou Acer, Alienware, ASUS, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, MSI nebo Razer.

A co tedy jednotlivé grafiky pro mobilní segment umí? GeForce RTX 3060 nabídne 90 snímků za sekundu v nejnovějších hrách s nastavením detailů na ultra a v rozlišení 1080p. Výrobce přitom tvrdí, že i tento základní model je výkonnější než notebooky s GeForce 2080 SUPER, jejichž cena se často pohybovala okolo dvouapůlnásobku.

GeForce RTX 3070 je určena pro hraní ve 1440p, taktéž při 90 snímcích za sekundu a na ultra nastavení. Přicházející modely nabídnou o polovinu více výkonu než RTX 2070. GeForce RTX 3080 je novou vlajkovou lodí společnosti NVIDIA v notebookových GPU. Přinese až 16 GB GDDR6 paměti a umožní výrobu těch nejvýkonnějších notebooků pro hráče i tvůrce obsahu. Při hraní ve 1440p a ultra detaily nabídne více než 100 snímků za sekundu.

Představení grafiky GeForce RTX 3060

 

S výkonem notebookových GPU GeForce RTX 3080 se hráči mohou těšit na 240 snímků za sekundu napříč populárními tituly Overwatch, Rainbow Six, Valorant a Fortnite. Díky NVIDIA Reflex navíc dokáží latenci systému snížit až pod 20 ms, čímž získají možnost rychleji reagovat.

Na pultech obchodů se objeví také modely se třetí generací technologie Max-Q Tech pro optimální poměr spotřeby i výkonu. Zpravidla tedy půjde o tenké stroje, které však stále nabídnou dostatek výkonu i pro hraní her.

Sluší se připomenout, že na veletrhu CES ukázala NVIDIA také novou grafickou kartu GeForce RTX 3060 pro klasické počítače. O ní se více dozvíte v našem dřívějším článku.

Novinky společnosti NVIDIA očika GEEKů

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Hmmm

Vice by me potesil titulek: "Grafiky Ampere miri do ceskych obchodu"

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru