Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Česká republika vydražila bitcoin za 540 tisíc. Chystají se další aukce

Česká republika vydražila bitcoin za 540 tisíc. Chystají se další aukce

Události
Ledger Nano S, hardwarová peněženka na kryptoměny_466079204
Ledger Nano S, hardwarová peněženka na kryptoměny
Produkt není určen k prodeji.

Pod spisovou značkou „70867-A14604“ se v Česku tento týden konala historicky první dražba kryptoměny bitcoin. Konkrétně stát nabízel pouze 0,42352938 BTC, za což získal 544 666 Kč. Chystají se nicméně další dražby, ve kterých půjde o stovky milionů korun.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vypsat historicky první dražbu o bitcoiny již na konci března. Celá online aukce se nicméně uspořádala až nyní. Cena původně startovala na 523 607 Kč, přičemž dražby se mohl účastnit každý, kdo složil vratnou jistinu ve výši 40 000 Kč.

Mining na CZC.cz

 

Ještě zajímavější je ale fakt, že tato dražba byla jen „první vlaštovkou“. Stát totiž drží hromadu dalších bitcoinů, které by mu mohly s ohledem na současné kurzy vynést klidně až stovky milionů korun, jak upozornil server Seznam Zprávy. Stát se přitom netají tím, že jde o „bitcoiny získané během razie, kdy se prokázalo, že byly získány prostřednictvím výnosů z trestné činnosti“.

„Policie ČR zajistila v rámci trestních řízení nižší stovky bitcoinů. Následnou správu a prodej realizuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. V rámci struktury Policie ČR existují specialisté, kteří se virtuálním měnám metodicky věnují. V poslední době můžeme vyzdvihnout především řízení vedená Národní protidrogovou centrálou, v rámci kterých byla tato měna zajištěna,“ potvrdil redakci Seznam Zpráv mluvčí Policie ČR Ondřej Moravčík.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dražební vyhláška

Češi mají o bitcoiny zájem

Jen pro zajímavost – v únoru se v České republice prodaly kryptoměny za zhruba 900 milionů korun, tedy až o 400 milionů více než v lednu, a šestkrát víc meziročně. Důvodem je především rostoucí kurz bitcoinu a dalších kryptoměn

„Na Slovensku byl objem obchodu s digitálním zlatem v porovnání s Českem zhruba třetinový a v únoru dosahoval 300 milionů Kč. Jde o meziročně dvojnásobný nárůst,“ řekl ředitel české společnosti Bitstock.com Martin Stránský.

Zájmu o bitcoiny podle něj stále nahrává i extrémně expanzivní politika centrálních bank, která vyvolává obavu ze znehodnocení konvenčních úspor a peněz jako takových, a klesající úrokové míry.

 

Mining na CZC.cz

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru