Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Čeština pro Red Dead Redemption 2 je venku. Vyzkoušet ji může každý

Čeština pro Red Dead Redemption 2 je venku. Vyzkoušet ji může každý

Události
Red Dead Redemption 2 (PS4)_1645653903
Red Dead Redemption 2 (PS4)
937 Kč 1 134 Kč
Red Dead Redemption 2 (Xbox ONE)_951889064
Red Dead Redemption 2 (Xbox ONE)
937 Kč 1 134 Kč

Na první pohled se to nemusí zdát, ale dostat češtinu do Red Dead Redemption 2 byl obrovský projekt, na kterém se pracovalo tři roky. Nyní je k dispozici beta verze pro všechny.

Red Dead Redemption 2 od Rockstar Games je hrou s mnoha přednostmi, příběh je přitom rozhodně jednou z nich. Dějová linka obsahuje velké množství postav a dialogů, které jsou často zajímavé, ale mohou být pro české a slovenské hráče obtížné kvůli angličtině plné slangových výrazů, které se dnes již tolik nepoužívají – typické byly na Divokém západě.

Po mnoha měsících práce se však tým Lokalizace.net rozhodl vytvořit fanouškovský překlad, který byl vydán jako otevřená beta ke stažení pomocí CZ Manageru. Překlad je neoficiální a funguje pouze na PC verzi hry, ale pro mnoho hráčů to bude i tak skvělá zpráva.

Gameplay ze hry Red Dead Redemption 2

S pomocí umělé inteligence

Red Dead Redemption 2 je ve skutečnosti prequelem první hry z roku 2010 a byla původně vydána na konzole PlayStation 4 a Xbox One bez české lokalizace. Nicméně vydání hry na PC o rok později vzbudilo zájem mezi hráči i v komunitě překladatelů. Překlad češtiny byl velmi náročný, protože hra je rozsáhlá a obsahuje více než půl milionu řádků textu. Tým z Lokalizace.net tedy pracoval na překladu po tři roky a nyní je téměř dokončen.

V poslední době se však kolem fanouškovského překladu Red Dead Redemption 2 a dalších her objevily kontroverze. Někteří překladatelé používali umělou inteligenci k vytváření překladů, což vedlo ke sporům v komunitě. Zatímco jedni oceňovali rychlost vzniku překladů, další to považovali za znehodnocování práce překladatelů.

Upoutávka na hru Red Dead Redemption 2

Stopka od Rockstar Games?

Autoři fanouškovského překladu se navíc obávají možných komplikací a zákazu ze strany společnosti Rockstar Games. Proto se rozhodli neupozorňovat na svůj překlad u Red Dead Redemption 2. Autoři také varují, že fanouškovské tvorby a modifikace se lidem z Rockstar Games příliš nezamlouvají, a tak byla řada z úprav v minulosti již zakázána.

Přestože je fanouškovský překlad Red Dead Redemption 2 nyní k dispozici, stále se jedná o betu a tým Lokalizace.net na ní pracuje dále na základě zpětné vazby od hráčů. Na finální verzi si tedy budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru