Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Chybí vám hospoda? Tady je unikátní audio terapie

Chybí vám hospoda? Tady je unikátní audio terapie

Události

Pohostinství je jedním z oborů, který omezení související s koronavirem zasáhla patrně nejvíce. Netýká se to přitom jen samotných hospodských a barmanů, ale také jejich pravidelných návštěvníků. Nyní ale vznikla první audio terapie pro „všechny hospodské povaleče“.

Přesně tak totiž popisují nový webový projekt jeho tvůrci. „Je nám to jasný. Můžete pít doma a mít přitom zapnutou hudbu pro navození té správné atmosféry…. Ale nic nedokáže navodit takový pocit, jako když jste skutečně v baru mezi přáteli či úplně cizími lidmi. Právě proto přinášíme virtuální bar až k vám domů,“ kasají se tvůrci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Audio terapie je k dispozici na stránkách imissmybar.com

 

Projekt zvaný jednoduše „I miss my bar“ funguje v podstatě ještě lépe než skutečný bar, jak upozornil server The Verge. Na stránkách jsou totiž streamované různé zvuky, které navodí tu správnou atmosféru. Na rozdíl od skutečného života ale tady můžete upravit například to, jak hlasitě budou mluvit lidé okolo vás.

Nechybí ani celá řada dobře známých zvukových vjemů – cinkání sklenic, praskání korků, zvuk tekoucího moku do sklenic a hromada dalšího. Zkrátka všechno, co bylo pro hospody a bary typické v předkoronavirové době. Každý týden jsou přitom na webu aktualizovány skladby, aby se vám pobyt ve virtuálním baru tak snadno neokoukal.

Když tedy pozvete kámoše na pivko k vám domů, můžete s pořádnými repráky proměnit obyčejný obývák v přeplněný bar. Videokonference před nejrůznějších chatovací aplikace jsou pochopitelně také vítáni. Nový projekt „I miss my bar“ by nám mohl pomoci překonat dobu, než si budeme moci dát zase jedno točené a vyrazit společně na povedený koncert.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Koncept

Na odreagování je to slušné, ale spotify plugin přehrává pouze 30 sekund. Na druhou stranu to nemá s klasickou českou hospodou nic společného.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru