Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zřejmě se chystá Mafie 4. Děj hráče překvapí

Zřejmě se chystá Mafie 4. Děj hráče překvapí

Události
Mafia III - Definitive Edition (Xbox) - elektronicky_1816070100
Mafia III - Definitive Edition (Xbox) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Mafia Trilogy (Xbox ONE)_820558155
Mafia Trilogy (Xbox ONE)
826 Kč 999 Kč
743 Kč 899 Kč
Puzzle Mafia - Vito Scaletta_1991934534
Puzzle Mafia - Vito Scaletta
Produkt není určen k prodeji.

V americkém studiu Hangar 13 se dějí věci. Šéf a zkušený vývojář Haden Blackman dnes oznámil, že po více než sedmi letech končí. Přesto herní server Kotaku přinesl nové informace o Mafii 4.

Pravidelným čtenářům patrně nebude studio Hangar 13 cizí, však má dvě pobočky v naší domovině a na GEEK Magazínu jsme se jeho počinům věnovali hned několikrát. A je úplně jedno, zda se budeme bavit o Mafii 3, která se zrovna nedočkala příliš vlídného přijetí, nebo naopak o povedeném remaku jedničky z roku 2020.

Trailer k Mafii 3

Server Kotaku se však dnes zaměřil na budoucnost série Mafia. Sluší se připomenout, že právě tento herní portál přináší informace ze zákulisí herního světa pravidelně, málokdy se přitom mýlí. Nyní s odkazem na svoje zdroje informoval o příchodu očekávané Mafie 4, za kterou má stát právě studio Hangar 13.

Práce jsou už údajně v plném proudu, i když na všechny informace platí zatím přísné embargo. Hra je vyvíjena pod kódovým označením Nero. V Hangaru 13 přitom původně vznikala hra z této série pod označením Volt. Po čtyřech letech vývoje však byla zrušena a nikdy nespatřila světlo světa. Co na tom, že vývoj stál 53 milionů dolarů.

Jako srdce poslouží Unreal Engine 5

Mafia 4 snad bude mít nyní lepší startovní pozici. Bude stavět na Unreal Enginu 5, pohánět ji tedy bude stejný základ jako například i chystaného Zaklínače. Zasvěcení vědí, že u trojky a remaku jedničky použil Hangar 13 svůj vlastní engine, nyní se ale evidentně budou tvůrci spoléhat na pomoc studia Epic Games. I to by měla být záruka toho, že se tentokrát finálního díla dočkáme.

Redaktoři serveru Kotaku nastínili také mlhavý obrys děje. Hra totiž nemá navazovat na současnou trilogii a posouvat příběhovou linku dále, naopak půjde o prequel, který nás zavede patrně na samotný začátek gangsterského snažení. Podle Kotaku je ale nyní vývoj teprve na začátku.

Zpráva o Mafii 4 nicméně úplně zastínila dnešní tiskovou zprávu studia Hangar 13, ve které je zmiňován odchod Blackmana, což je neméně důležitá informace – vždyť tento zkušený vývojář, který působil například i v LucasArts, se rozhodl skončit. Vše nasvědčuje tomu, že z vlastní vůle. Místo si bude hledat jinde. Vedení amerického studia se tak nově ujal Nick Baynes, šéf brightonské pobočky Hangaru 13.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Haden Blackman

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (10)

Nejzásadnější otázka ohledně Mafia

Bude český dabing?

@Hyndas12: Ty vole ta hra není ještě ani ve vývoji a ty se ptáš na dabing 😂😂😂

@hamáček14: Protože bez toho to není ono :D A hlavně dabing jako z jedničky :D

@hamáček14: tak tím by se asi mělo počítat, když je to "česká" hra. Jinak ať to raději jako trojku vůbec nepouští ven

@hamáček14: Mafia bez cz dabingu je jako Stalker nebo Metro v angličtině. Jinak si ale myslím že stejně jako Mafia 3 i 4 díl bude stát za h*vno. Mafia je jen 1 a 2 nechápu proč má vzniknout 4 díl když trojka byla slušně řečeno naprostá sra*ka a to ještě jednou píšu SLUŠNĚ ŘEČENO. Udělat v tomto případě čtvrtý díl je totální nesmysl a neměl by vůbec vzniknout. To ať si to radši pojmenují jinak. Myslím si že kdyby už tu trojku vydali pod jiným názvem měla by větší úspěch. Trojka je prostě hra pro amíky a nemá nic s prvním a druhým dílem společného to samé bude čtyřka pokud teda vůbec bude. Navíc všude kde je Epic Games je záruka nekvality takže úplně nevím jestli bych chtěl pomoc se zhoršením hry od studia Epic Games. Stačí se podívat jak Epic Games poslali do sra*ek Rocket League dřív hodně dobrou hru.

Jsem zvědavej

Povedenej remake jedničky? Tak to jste hráli asi nějakej jinej než já. Litoval jsem vyhozený peníze a radši si zahraju originál. Jestli to bude ve stejným duchu jako trojka, tak to bude těžkej provar.

@bigchick: Možná si hrál jinej ty... Bylo to velmi povedené v rámci remaku.

@aktavoris: Je to tak remake byl překvapivě hodně povedenej. Podle mě hrál úplně jinou hru.

Vávra

Už se těším, co na tom zase najde Dan Vávra :)

Mafie 4?

No vezmu to popořádku a jen ve zkratce.1dil byl povedený příběh, kontinuita příběhu mise ktere "davali smysl". 1 remake graficky čekal jsem vic. V dnešní době jsou graficky hry povedenější no a upravený příběh....? 2 díl dá se ještě hrát. Nové město postavy atd. hratelnost OK. 3dil napodobenina GTA a nic moc společného s puvodní mafii. To co se povedlo v prvním díle se už asi nikdy nikomu nepovede. Díl 4 si nedovedu představit natož abych byl přesvědčený o tom že to bude hra kterou si budu chtít koupit.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru