Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Chytrý termostat Netatmo: úspora až průměrně 37 procent energie

Chytrý termostat Netatmo: úspora až průměrně 37 procent energie

Produktové tipy
Netatmo Valves Starter pack - 2x thermo hlavice a relé NVP-EN_2041182449
Netatmo Valves Starter pack - 2x thermo hlavice a relé NVP-EN
2 776 Kč 3 359 Kč
Netatmo Single Valve - přídavná termostatická hlavice_730741679
Netatmo Single Valve - přídavná termostatická hlavice
1 651 Kč 1 998 Kč
Netatmo Thermostat_1057166155
Netatmo Thermostat
3 959 Kč 4 790 Kč
Netatmo Healthy Home Coach_2050631084
Netatmo Healthy Home Coach
2 636 Kč 3 189 Kč

Chytrá zařízení značky Netatmo dovedou zvýšit IQ nejedné domácnosti, to ale není jejich jediná výhoda – umožňují také výrazně šetřit za energie. A pokud byste s nimi náhodou nebyli spokojeni, firma vám vrátí plnou cenu i po třech měsících od zakoupení…

Francouzskou značku Netatmo zná nejspíš každý, kdo se zajímá o velký fenomén současné techniky, tedy o chytrou domácnost. Do stále širšího portfolia značky patří třeba inteligentní meteostanice, kamery pro venkovní i vnitřní použití, čidla kouře, pohybu či vlhkosti, nebo aktuálně velmi oblíbené a vyhledávané energy produkty, termohlavice na radiátory Single Valve (přídavné hlavice pro Starter Pack) nebo chytrý termostat. Oba tyto energy výrobky mohou dle provedené studie ušetřit více než třetinu energie potřebné k vytápění, konkrétně 37 procent. U běžného bytu s 60 čtverečními metry to znamená úsporu nějakých 7000 Kč ročně. Těžko si představit přístroj, který by člověk v nadcházejícím zimním období v současné nelehké době ocenil víc.

Ovládání topení pomocí Siri? Žádný problém…

Topte, jen když to potřebujete

Proč vlastně za topení platíme tolik? Velmi často proto, že vytápíme úplně zbytečně prázdný byt nebo dům v době, kdy jsme v práci a děti ve škole. Nechce se nám přijít do vymrzlé domácnosti a až poté naplno spustit kotel, tak udržujeme teplotu na standardní výšce od rána do večera – a náklady samozřejmě rostou.

S modely Netatmo Thermostat nebo Netatmo Starter pack ovšem nic podobného není zapotřebí – ne nadarmo patří mezi chytrá zařízení, která se umí do značné míry řídit sama. Hned po nákupu si do telefonu nainstalujete aplikaci, v ní odpovíte na několik dotazů týkajících se vašeho životního stylu a běžných denních zvyků, a termostat či hlavice podle toho samy upraví optimální průběh vytápění. Pokud se například vracíte domů v některé dny ve stejnou hodinu, můžete nastavit systém tak, aby začal topit třeba půl hodiny předem, což na dosažení příjemné teploty většinou bohatě stačí. Stejně tak se topení může aktivovat před probuzením. A pokud jedete domů neplánovaně dřív, lze termostat či hlavice zapnout ručně na displeji telefonu, ať jste kdekoli.

A to není vše. Ve skutečné chytré domácnosti spolu jednotlivá zařízení bezdrátově komunikují a dokážou se vzájemně koordinovat, až to někdy připomíná sci-fi filmy. Obě zmíněná zařízení tak mohou reagovat na senzor pohybu a sepnout se v okamžiku, kdy přijdete domů nebo vstanete z postele, aniž byste je museli zapínat ručně. Případně se spojí s inteligentní meteostanicí Healthy Home Coach a automaticky se aktivuje podle aktuálního počasí, vlhkosti apod. K dispozici je zkrátka spousta možností a je jen na vás, jaké využijete. Reakce zákazníků z celého světa svědčí o tom, že systém funguje opravdu spolehlivě a práci s ním zvládne doslova každý od dětí po seniory.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Netatmo Thermostat

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Netatmo Starter pack

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Inteligentní meteostanice Healthy Home Coach

Sto dní na zkoušku

Rádi byste tuhle lákavou představu vyzkoušeli v praxi, ale nejste si jisti, zda je to pro vás to pravé? Žádný problém, Netatmo nechá na celých 100 dní na zkoušku oba energy výrobky, tedy termostat nebo Starter Pack i s přídavnými hlavicemi. Stačí se zaregistrovat prostřednictvím formuláře na firemním webu do 31. března 2023 a můžete začít experimentovat. A pokud vám přístroj z nějakého důvodu vyhovovat nebude, dostanete plnou částku zpět a to až po 180 dnech.

Chytrá domácnost podle Netatmo

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Prodáváte stroj času?

Stačí se zaregistrovat prostřednictvím formuláře na firemním webu do 31. března 2022. Článek publikovaný 21. 11. 2022. Kolik stojí stroj času?

@zkczc: Dobrý den, stroj času samozřejmě nepotřebujete. Čas na registraci je do 31. března 2023. Šotka jsem z článku vyhnal, děkujeme za upozornění 😊 Hezký den

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru