Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Co přinese GTA VI? Tady je 5 zákulisních informací

Co přinese GTA VI? Tady je 5 zákulisních informací

Události
Grand Theft Auto V (PS5)_1175537720
Grand Theft Auto V (PS5)
578 Kč 699 Kč
495 Kč 599 Kč
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (Xbox)_55290678
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (Xbox)
536 Kč 649 Kč

Podívejte se společně s námi na pětici nejčastěji zmiňovaných zákulisních informací z vývoje šestého dílu akční hry Grand Theft Auto.

Vydavatelský dům Rockstar Games v únoru oficiálně po dlouhých letech čekání potvrdil, že vývoj Grand Theft Auto VI probíhá – jakkoliv tento název je pouze dočasný konstrukt médií a fanoušků a šestý díl se nakonec může jmenovat docela jinak. Přestože na další oficiální informace stále čekáme, drobné střípky ze studií prosakují čím dál častěji. Vždyť na novém dílu populární gangsterské střílečky pracují doslova tisíce lidí ve studiích od Skotska přes Kalifornii a Kanadu až po Indii.

Bude zajímavé sledovat, jak dlouho bude současná situace pro Rockstar Games únosná a kdy se rozhodnou fanoušky navnadit alespoň prvními teaser obrázky či krátkým videem. Je možné, že to bude ještě v současném období končícího jara a brzkého léta, které je za normálních okolností věnované veletrhu E3 v Los Angeles. Pojďme se mezitím podívat na pět aktuálně nejčastěji propíraných spekulací pěkně zblízka!

Do Vice City jsme se nedávno vrátili v rámci remasterované trilogie, vrátíme se brzy znovu a lépe?

1. Měnící se mapa ve stylu Fortnite

A začneme hned tou nejtřaskavější spekulací na začátek. Není žádným tajemstvím, že Rockstar Games v současnosti vydělávají především na multiplayerové složce Grand Theft Auto Online, a nemají v žádném úmyslu to měnit. GTA VI proto bude velmi pravděpodobně od základu postaveno jako tzv. live service hra, ve které se bude pravidelně objevovat nový obsah, což se promítne i do výrazných a častých změn v herní mapě. Uvidíme, zda budou režimy pro jednoho hráče a multiplayer oddělené tak striktně jako doposud, nebo se dočkáme hybridního módu, který známe třeba ze série Watch Dogs.

2. Ženská hlavní hrdinka

Pátý díl GTA, který vyšel už v roce 2013 na tehdy dosluhující konzole PlayStation III a Xbox 360, poprvé v historii série představil přepínání mezi hratelnými postavami přímo v rámci jedné hry. Tento princip stavby příběhu a vztahů mezi postavami by se měl v novém díle vrátit, ovšem pozor – minimálně jedna z protagonistek bude žena! Co si budeme povídat, pořádná badass hrdinka sérii GTA zatím chybí a nyní je ten nejlepší čas na to ji představit.

3. Návrat do Vice City

Americká metropole Miami byla předobrazem fiktivního města Vice City ze stejnojmenného dílu série postaveného na enginu GTA III. A právě sem bychom se s největší pravděpodobností měli v novém Grand Theft Auto v nějaké podobě vrátit. Po dřívějším návratu do Los Santos v GTA V je tropický ráj na břehu Atlantiku zkrátka tak nějak na řadě, a to i s ohledem na sentiment, který fanoušci série vůči dílu z Vice City chovají.

4. Cestování časem

Nebojte, příští díl Grand Theft Auto určitě nenabídne sci-fi příběh plný nesmyslných časových paradoxů. Ale příběhového cestování časem, tak jak jej známe třeba z české Mafie, bychom se v nějaké formě dočkat mohli. Insider Tom Henderson totiž v dubnu na Twitteru prozradil, že hra se neodehrává v roce 1980, jak očekává většina těch, kteří mluví o návratu do Vice City, ale v moderní éře. Flashbacky ovšem zní více než pravděpodobně!

5. Výlet do Jižní Ameriky

Příběh šestého dílu by se měl točit kolem drogového obchodu a pašeráckých cest vedoucích ze Střední a Jižní Ameriky přes Floridu do zbytku USA. Není tak úplně nepravděpodobné, že se v určité fázi hry podíváme i na menší mapu zasazenou do prostředí plantáží s kokou či marihuanou. Pro Rockstar by to nebyla novinka, vzpomeňte na Red Dead Redemption II a intermezzo odehrávající se na fiktivním tropickém ostrově Guarma.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mnozí hráči mají Vice City stále v živé paměti

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Tohle mě zabije

jediné co je v tomto článku pravda je první bod všechno ostatní je úplný bullshit.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru