Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CZC.cz je exkluzivním prodejním partnerem historicky největší česko-slovenské esportové ligy Sazka eLEAGUE

CZC.cz je exkluzivním prodejním partnerem historicky největší česko-slovenské esportové ligy Sazka eLEAGUE

Události

GEEKové z CZC.cz se stali exkluzivními prodejními partnery esportového projektu, který spouští deník Sport a iSport.cz ve spolupráci se společností Sazka. Sazka eLEAGUE je historicky největším česko-slovenským projektem v elektronickém sportu. Hrát se bude v globálně rozšířených hrách Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 a FIFA 21. Hráči a týmy si rozdělí 2,5 milionu korun.

“Po skvělé loňské zkušenosti z CZC Sport Ligy jsme se rádi zapojili i do projektu Sazka eLEAGUE. Obliba esportuje v České republice jednoznačně na vzestupu a těší nás, že k tomu přispívají i naše aktivity. Kromě toho, že jsme partnerem celé ligy, si ve druhé polovině roku vezmeme pod křídlai samostatnou sekci věnovanou hře FIFA 21. Série FIFA je v Česku mimořádně populární a aktivity kolem této herní značky podporujeme dlouhodobě,říká Milan Duda, marketingový ředitel CZC.cz. 

Sazka eLEAGUEse vymyká dosud známým ligám a turnajům. Jejím cílem je významně pozvednout, zpřístupnit a zprofesionalizovat česko-slovenskýesport. Fanoušci se mohou těšit na celkem 164 streamovaných zápasů, včetně studiových přímých přenosů z jednotlivých kvalifikací, ligových a finálových kol, týmy zase na zajímavé odměny. 

Týmy v nejvyšších soutěžích CS:GO a Dota2 budou finančně podpořeny částkou 1 200 000 korun, a navíc budou mít příležitost hrát o prize pool ve výši 1 300 000 korun. Celkem si tedy nejlepší týmy rozdělí částku, která nemá obdoby, přes 2 500 000 korun. Ve druhé polovině roku se spustí i samostatná část, věnovaná hře FIFA 21. Jejím výhradním partnerem bude společnost CZC.cz. Celá liga vzniká i za podpory značek HP, Samsung a CZC PC 

Profesionální struktura Sazkae LEAGUE, která vznikla za přímé oficiální podpory zainteresovaných herních společností, bude mediálně pokryta na stránce www.sazkaeleague.cz. Vedle zpravodajství a novinek zde budou live streamy, videosestřihyze zápasů, rozhovory s hráči, analýzy, statistiky či profily týmů. Zároveň bude mít liga, týmy a jejich hráči podporu i v dalších titulech CzechNewsCenter (Doupě.cz, Blesk, E15, Reflex, ABC a další) a také technickou a mediální podporu herní agentury Grunex s televizním pořadem Re-play či největším gaming webem Hrej.cz. 

První kvalifikace začalyjiž 14. 3. 2020a čtyři volné sloty v CS:GOjsou otevřeny všem týmům. Mezi pozvanými týmy do nejvyšší soutěže jsou Brute, Sinners, Sampi a eSuba. Ve hře Dota2 se v kvalifikacích otevře všech osm slotů. V průběhu roku bude zároveň spuštěna druhá liga Sazkae LEAGUE Open v obou hrách, z níž se nejlepší týmy mohou probojovat do profesionální ligy Sazka eLEAGUE. Ta je rozdělena do dvou splitů, jarní vyvrcholí o víkendu 6. a 7. 6.(Counter-Strike) a 13. a 14. 6.(Dota2).Grandfinále podzimního splitu se odehraje v rámci veletrhu FOR Games 15. až 18. 10. 2020. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru