Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Dejte průchod fantazii. S 3D perem

Dejte průchod fantazii. S 3D perem

Návody
Polaroid Play+ 3D Pero_1175597731
Polaroid Play+ 3D Pero
Produkt není určen k prodeji.
Gembird 3D tiskové pero 3DP-PENLT-01_1001471355
Gembird 3D tiskové pero 3DP-PENLT-01
Produkt není určen k prodeji.
Polaroid 3D Náplně 20 PLA barev + 2 Deluxe Silk_59165636
Polaroid 3D Náplně 20 PLA barev + 2 Deluxe Silk
Produkt není určen k prodeji.

V dnešním článku dáme průchod fantazii. Společně se totiž podíváme na to, jak fungují 3D pera. S nimi je možné vytvořit celou řadu zajímavých uměleckých děl. A nutno podotknout, že to zvládnou i ti nejmenší jedinci.

V poslední době se těší stále větší popularitě 3D tiskárny. Důvod je prostý, uživatel si na nich může vytisknout bez nadsázky cokoliv. Jenže ceny těchto sofistikovaných modelů nejsou vůbec příznivé, pořídit si je tak rozhodně nemůže každý. Zajímavou alternativou k tiskárnám, které jsou schopné tisknout trojrozměrné modely, jsou tzv. 3D pera.

3D pero v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samozřejmostí jsou různé barvy

 

Na tvoření i opravy

Obsluha drtivé většiny per je tak jednoduchá a intuitivní, že to bez nadsázky zvládnou i děti. Sluší se nicméně podotknout, že z bezpečnostních důvodů výrobci zpravidla doporučují použití pera samostatně dětem starším 12 let. Pod dohledem dospělých ale mohou samozřejmě tvořit i mladší jedinci.

3D pera dovedou v první řadě tvořit nejrůznější umělecká díla. Nejde přitom pouze o ploché obrazy, ale například také plastické modely. Problém tak není vytvořit klidně nějaký domeček, postavičku nebo model auta. Fantazii se zkrátka meze nekladou. V prodeji jsou přitom vlákna s různou barvou, aby výtvory vypadaly přesně tak, jak tvůrčí mysl zamýšlela.

Bez zajímavosti není také to, že vlákna je možné využít také ke spojování různých materiálů. Podobně jako s tavnou pistolí je možné opravovat předměty, jako jsou hračky či například sluchátka. Na rozdíl od tavných pistolí jsou 3D pera daleko přesnější.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vytvořit je pomocí pera klidně i dům

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fantazii se meze nekladou

 

Pokročilejší modely toho umí ještě více

V prodeji jsou také pokročilejší modely, které toho umí ještě daleko více. Jsou totiž vybaveny výměnnými nástavci, které se jednoduše nacvaknou na plastové tělo zařízení. Jedním z nich je například pilka s odporovým drátem, pomocí které je možné řezat například do plexiskla, polystyrenu, měkké pěny nebo EPP.

Prim hrají modely s nastavitelnými parametry, jako je teplota či rychlost. Díky tomu lze pak pero použít pro veškeré druhy dostupných vláken. Zajímavé je především to, že s některými multifunkčními nástroji se nemusíte omezovat pouze na plastové materiály. Chtěli byste ozdobit dřevěné prkno, kožený opasek, boty nebo sako ve vlastním stylu? Nic z toho není problém. Některé modely dovedou svou špičku zahřát až na 480 °C. Můžete je tedy použít například i pro opravu USB kabelu, poškozených sluchátek nebo začít vytvářet vlastní elektronické zařízení.

S multifunkčním perem je možné tvořit, ale zároveň i opravovat, přetvářet nebo řezat různé materiály. Dokoupit přitom můžete nejen různá vlákna pro vlastní tvorbu, ale například i bateriový akumulátor, praktický dřevěný stojánek či různé podložky a šablony. S množstvím nabízených funkcí ale vcelku pochopitelně roste také cena 3D pera – vyšplhat se může klidně i na více než dva tisíce korun, zatímco základní modely se dají koupit už za méně než tisícovku.

Pokročilé modely toho umí daleko více

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na různé nástavce u multifunkčního pera

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru