Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Děti nejsou feťáci. Cooler Master mění kvůli rodičům balení teplovodivých past Události
Cooler Master HTK-002
Cooler Master HTK-002
80 Kč 97 Kč 65 Kč 79 Kč
Cooler Master Master Gel Maker, 11 W.m. 4g
Cooler Master Master Gel Maker, 11 W.m. 4g
222 Kč 269 Kč

Děti nejsou feťáci. Cooler Master mění kvůli rodičům balení teplovodivých past

autor: Petr Kirs
Společnost Cooler Master se rozhodla po letech změnit balení teplovodivých past, které se běžně používají při instalaci chladičů na procesory, případně grafické karty. Ikonické injekční stříkačky tak nadobro zmizí.

Teplovodivé pasty snad není potřeba GEEKům ani představovat – každý, kdo si chtěl vyměnit chladič v počítači se s ikonickou injekční stříkačkou jistě již setkal. Sluší se podotknout, že takový design balení teplovodivých past používá drtivá většina výrobců. Cooler Master se však nyní rozhodl po letech jako první výrobce pro změnu – a má k tomu hned dva důvody.

Nové teplovodivé pasty v akci

 

Ten první vysvětlují tvůrci i na instruktážním videu a je vcelku pochopitelný. Úzký otvor u původní injekční stříkačky nebyl zkrátka pro nanášení pasty úplně vhodný. Vzhledem k velké ploše jednotlivých čipů, které je nutné teplovodivou pastou pokrýt, dává daleko větší smysl udělat balení podlouhlejší. Díky tomu bude i otvor s pastou plochý a nanese se daleko jednodušeji, než jste byli doposud zvyklí.

Svým vzhledem nové balení může připomínat nějaký zvýrazňovač. Tím se dostáváme k druhému důvodu, který údajně za změnou stojí. Zástupci společnosti Cooler Master totiž tvrdí, že se často setkávali kvůli původnímu designu s nevolí rodičů. Ti si jednoduše mysleli, že jsou jejich technicky zdatnější ratolesti feťáci a že se v útrobách injekční stříkačky ukrývají místo teplovodivé pasty drogy.

Ať už je důvod jakýkoliv, balení teplovodivých past se v letošním roce změní k nepoznání. A bude zajímavé sledovat, jak na nový design zareagují konkurenční výrobci, ale pochopitelně také samotní uživatelé.  

Názory ostatních Geeků (2)

avatar

Změna

DW 28. 1. 2020 18:13

Ono je to ve finále naprosto jedno.

m.tauchman M.T

Hmmm

m.tauchman 29. 1. 2020 9:59

No jo no, tak předtím rodiče podezírali puberťáky z braní drog, teď když uvidí tuhle tubu s nápisem MasterGel, tak je budou zase podezírat z jiné činnosti... :-D

Máš něco na srdci?

nahoru