Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Děti zabaví roboti i miniboti. A naučí je programovat

Děti zabaví roboti i miniboti. A naučí je programovat

Návody

Dávno jsou pryč doby, kdy děti byly odkázané pouze na autíčka a panenky. V dnešní době si mohou pořídit celou řadu inteligentních hraček, jako jsou roboti a miniboti. Ti je dokonce mohou naučit základy programování.

Nabídka hraček je opravdu široká, právě proto se v dnešním článku zaměříme na robotické a vzdělávací modely. Zajímavou vychytávkou je například robotická koule, která se ovládá na dálku pomocí chytrého telefonu. S ním přitom komunikuje prostřednictvím bezdrátového standardu Bluetooth.

Robotická koule se dokáže pohybovat rychlostí až 1 m/s, vzhledem k použití standardu Bluetooth se dosah bezdrátového signálu pohybuje okolo deseti metrů. Ovládání je v praxi velmi jednoduché, kouli je možné ovládat přes aplikaci ručně nebo dokonce výrazy obličeje – tato inteligentní hračka totiž rozpozná mimiky vašeho obličeje.

Robotická koule v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Robotickým koulím je možné vytvářet překážkové dráhy

 

Na rychlosti záleží

I když se robotická koule může zdát jako jednoduchá hračka na dálkové ovládání, ve skutečnosti jde zároveň o výukovou pomůcku. Koule totiž naučí jedince programovat v jazyce JavaScript. Aplikace je dodávána pochopitelně zdarma a podporuje operační systémy iOS, Android, Kindle i Chrom.

Pro náročnější uživatele jsou v nabídce také modely s vyšším dosahem (až 30 metrů), které dovedou jezdit daleko rychleji – v některých případech dokonce i rychlostí přesahující 20 km/h. Takové stroje se hodí především na provoz venku a případné závody s kamarády.

Pokročilejší modely se hodí klidně i na závody venku, problém jim nedělá ani náročnější terén

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled na výbavu závodních modelů

 

Za pozornost stojí také výukoví miniboti. Jak už samotný název napovídá, jde o speciální miniaturní roboty s umělou inteligencí. Jejich hlavním úkolem je rozvíjet kreativitu dětí a naučit je základům programování hravou a snadno pochopitelnou formou. Hodí se nicméně také jako společníci na párty o více lidech.

Otevřete webovou aplikaci a vytvářejte jednoduché programy pohybu, světelných efektů, nebo složitější aplikace využívající logiku, matematiku, funkce a proměnné. Základní úroveň zvládnou i menší děti, pokročilé úrovně pak dokáží plně zaměstnat i dospělé mozky. Miniboti tak zvládnou zabavit bez nadsázky celou rodinu.

Minibot v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Miniboti mohou mít různý vzhled

 

Skoro jako domácí mazlíček

Na pulty obchodů se postupně začínají dostávat i modely, které jsou ještě sofistikovanější. Snaží se v domácnostech zastoupit místo domácích mazlíčků – mohou mít podobu například psa. Takoví robotičtí kamarádi se zvládnou učit nové triky a budou si se svým majitelem hrát. Hoďte mu jeho míček a on vám ho přinese zpět. Zvedněte ho na zadní nohy a on vás bude následovat a tančit s vámi. Třete mu nos svým nosem a on se k vám bude chtít ihned vrátit.

Většina podobně sofistikovaných hraček se dovede pohybovat zcela autonomně. V případě, že pocítí únavu – tedy klesající kapacitu baterie, automaticky se přemístí do svého pelíšku a opět načerpá energii. ovládání je realizováno prostřednictvím chytrých náramků, které dovolují robotickému mazlíčkovi rozeznat svého pána.

Roboti mohou zastat místo domácích mazlíčků

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Psa je možné ovládat pomocí speciálního náramku

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru