Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Elektronika do extrémních podmínek. Acer má novou řadu Enduro Události

Elektronika do extrémních podmínek. Acer má novou řadu Enduro

autor: Petr Kirs
Společnost Acer se pochlubila novou produktovou řadou Enduro, která zahrnuje notebooky, tablety i hybridy. Společným rysem veškeré elektroniky z této řady je přitom vysoká odolnost, Enduro se hodí do extrémních podmínek.

Acer se netají tím, že s novou řadou cílí především na firemní segment. Konkrétně na pracovníky, u kterých musí počítače vydržet opravdu hodně. Bavíme se tedy o stavbách, nejrůznějších expedicích do divočiny, záchranářích, policistech, hasičích, ale například o práci ve velkých skladech. Stejně tak ale představené novinky mohou zaujmout uživatele, kteří zkrátka na své pracovní náčiní kladou ty nejvyšší nároky, alespoň tedy co se odolnosti týče.

Všechny stroje z řady Enduro totiž splňují americkou armádní certifikaci MIL-810G, která zajišťuje práce v extrémně vysokých i nízkých teplotách, odolnost proti vibracím a pádům. Novinky se zároveň chlubí krytím až IP65, nevadí jim tedy voda ani prach.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Enduro N7

 

Notebooky si toho nechají líbit hodně

„Se stále modernější pracovní silou je zapotřebí rozmístit v terénu čím dál více mobilních zařízení, která musí vydržet tvrdší zacházení. Enduro, naše nová řada odolných notebooků a tabletů, byla navržena s cílem poskytnout našim zákazníkům vysokou odolnost a výkon, aby svou práci hravě zvládli,“ prohlásil při premiéře Andrew Chuang, generální ředitel divize Rugged Computing v Aceru.

Jednou z novinek je odolný notebook Enduro N7, který konstruovaný z materiálů absorbujících nárazy. Díky vysoké odolnosti jde o zařízení vhodné pro práci za horka i za zimy. Jeho 14" Full HD displej s jasem 700 nitů nabízí podle výrobce velmi dobrou viditelnost obrazu i na ostrém slunci. Potěší také desetihodinová výdrž či druhá baterie, kterou je možné měnit i za provozu. Srdcem tohoto stroje je čtyřjádrový procesor Intel Core i5 8. generace. Samozřejmostí je i zabudovaná čtečka otisků prstů či hardwarový modul Trusted Platform Module (TPM) 2.0, který kontroluje případné známky narušení během spouštění.

Armádní certifikaci MIL-STD 810G splňuje také notebook Enduro N3, byť se u něj případní zájemci musí smířit s nižší certifikací IP53. Na druhou stranu díky tomu tento stroj nabídne pouze 24,85 mm tenkou konstrukci a relativně nízkou hmotnost 1,985 kg. Notebook je vybaven zesílenými rohy pro odolnost vůči pádům, tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass, které chrání displej před vodou, a unikátním voděodolným ventilátorem Aquafan.

Enduro N3 staví na procesoru Intel Core i7 desáté generace a 32 GB paměti DDR4 RAM. V případě potřeby vyššího výkonu je volitelně k dispozici také dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce MX230 a 512GB PCle Gen3 NVMe SSD.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Enduro N3

 

Windows, nebo Android?

V řadě Enduro nechybí ani tablety, na výběr budou v první vlně dva. Acer Enduro T1 (ET110-31W) je flexibilní a robustní 10,1" tablet s Windows, který lze pomocí volitelné klávesnice proměnit v 10,1" notebook. Nabízí certifikáty MIL-STD 810G4 a krytí IP54 v kombinaci s procesorem Intel Celeron a 64 GB úložného prostoru v eMMC paměti.

Acer Enduro T1 (ET108-11A) je pak kompaktní a odolný 8" tablet s Androidem určený speciálně pro pracovníky v maloobchodě, skladu a továrně. Toto zařízení splňující standard MIL-STD 810G a stupeň krytí IP54, je vybaveno také celou řadou volitelného příslušenství a programovatelných kláves, které mu umožňují přizpůsobit se různým prostředím. Enduro T1 lze používat i s nasazenými rukavicemi, což mimochodem platí i o variantě s Windows.

Kdy a za jakou cenu se představené novinky objeví na pultech obchodů, není zatím jasné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Enduro T1 (ET110-31W)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Enduro T1 (ET108-11A)

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru