Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Fortnite, Minecraft i CS:GO. Policejní jednotka zasahuje přímo ve hrách

Fortnite, Minecraft i CS:GO. Policejní jednotka zasahuje přímo ve hrách

Události
LEGO® Minecraft® 21181 Králičí ranč_284036823
LEGO® Minecraft® 21181 Králičí ranč
669 Kč 809 Kč
Kniha Fortnite - 100% neoficiální základní průvodce_504931987
Kniha Fortnite - 100% neoficiální základní průvodce
Produkt není určen k prodeji.
Povlečení Minecraft - Characters_711197959
Povlečení Minecraft - Characters
520 Kč 629 Kč

Politiets Online Patrulje (Police Online Patrol) je název dánské policejní jednotky, která působí na internetu. Zaměřuje se přitom na hráče.

O tom, že policie zasahuje proti hráčům, slýcháváme především ze zahraničních médií. V USA se už před lety začal rozmáhat swatting – trik, jakým náruživí hráči videoher likvidují nepohodlné soupeře. V praxi je to vlastně velmi jednoduché, hráči zavolají na ně pod falešnou záminkou policejní zásahové týmy (SWAT), načež v domě jejich oběti proběhne regulérní zásah.

Zkraje září obletěla internetová média zpráva o zásahu Městské policie z Pardubic, kdy ochránci zákona umravňovali hlasité mládežníky při herních radovánkách přímo v jejich pokojíčku.

Dánové zvolili jiný plán

Co má v popisu práce Politiets Online Patrulje? Kdo by si myslel, že bude tento internetový policejní tým zasahovat přímo u hráčů doma, byl by na omylu. Ochránci zákona mají za úkol hrát nejpopulárnější tituly a vést dialog s dalšími hráči, především s dětmi a mladistvými, které se snaží vzdělávat v otázkách internetové bezpečnosti.

Policisté nicméně tvrdí, že v případě nevhodného chování, přestupků či přímo trestné činnosti na síti budou i přímo zasahovat. Politiets Online Patrulje má vlastní Discord server, prostřednictvím kterého se na ně mohou dánští hráči obrátit s žádostí o pomoc.

Jednotka vznikla už v loňském roce, více se o ní ale začalo v médiích mimo hranice Dánska mluvit až v posledních týdnech, kdy se ukazují první plody její usilovné práce. Své úspěchy i ukázky práce totiž zveřejňují ochránci zákona na TikToku či Facebooku.

Účty mají například v titulech Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite a Minecraft. Lze nicméně předpokládat, že postupem času přibydou herní profily i v dalších titulech. O vytvoření digitální hlídkové jednotky usilovala ještě před jejím vznikem dánská vláda, která dlouhodobě poukazuje na to, že internet může být především pro děti velmi nebezpečné hřiště.

Herní um policie vyzkoušel dánský youtuber Jax Gaming na vlastní kůži

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Zajímavý nápad

Osobně si myslím že monitorování nějakých nelegálních věcí ve hrách by mohl být dobrý nápad (promo drog atd ) .Ale zároveň se bojím aby se nezakázal samotný ,,trash talk" ,to k online hrám prostě patří a byla by blbost umlčovat lidi za to že někoho pošlete kdo ví kam 🗿

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru