Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Games with Gold končí s hrami pro Xbox 360

Games with Gold končí s hrami pro Xbox 360

Události
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky_844082301
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
826 Kč 999 Kč
autor: Ondřej Koch

Léty prověřený předplatitelský program od Microsoftu, v rámci kterého dostávali zákazníci vybrané hry zdarma podobně jako v PS Plus, pro majitele Xbox 360 končí.

Důvodů, proč se společnost Microsoft rozhodla s účinností od října letošního roku vyřadit konzoli Xbox 360, produkovanou v letech 2005 až 2016, je několik. Jednak jde samozřejmě o velmi zastaralý hardware, neboť "třistašedesátka" je zástupcem sedmé generace videoherních konzolí, zatímco aktuálně je na pultech obchodů generace devátá, ztělesněná konzolemi Xbox Series X a Xbox Series S. Odstřihnutí starší konzole bude samozřejmě mrzet ty, kteří ji stále mají u televize jako svoje primární herní zařízení, avšak počet takových hráčů každým rokem klesá. 

Jeden důvod je však ještě o něco prozaičtější a důležitější: Microsoftu došly hry, které by ještě mohl zákazníkům nabídnout. "Dosáhli jsme úplného limitu našich schopností pro přidávání her pro Xbox 360 do katalogu. Games with Gold tak budou pokračovat s nabídkou zajímavých titulů pro Xbox One a exkluzivních slev každý měsíc," píše se v oficiálním prohlášení. 

Hry vám v knihovně zůstanou

Pozitivní je, že hráči neztratí přístup k již aktivovaným titulům, které v rámci svého předplatného za uplynulé roky získali. Další možností, jak si zahrát to nejlepší, co vývojáři právě na Xboxu 360 nabídli, je skrze zpětnou kompatibilitu buď na konzolích z rodiny Xbox One, nebo Xbox Series. Ideálně v kombinaci s předplatným Xbox Game Pass Ultimate. 

Červencová nabídka Games with Gold

Jedna éra, které započala v červnu roku 2013, tak v říjnu definitivně skončí. Na Xbox 360 však určitě budeme vzpomínat v dobrém, a to i skrze rozhraní Kinect, které inspirovalo mnoho populárních titulů současnosti včetně tvorby pro VR headsety či konzoli Nintendo Switch. 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru