Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Games with Gold končí s hrami pro Xbox 360

Games with Gold končí s hrami pro Xbox 360

Události
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
10 653 Kč 12 890 Kč
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky_844082301
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá + Forza Horizon 5_583871651
Xbox Series X, 1TB, černá + Forza Horizon 5
Produkt není určen k prodeji.

Léty prověřený předplatitelský program od Microsoftu, v rámci kterého dostávali zákazníci vybrané hry zdarma podobně jako v PS Plus, pro majitele Xbox 360 končí.

Důvodů, proč se společnost Microsoft rozhodla s účinností od října letošního roku vyřadit konzoli Xbox 360, produkovanou v letech 2005 až 2016, je několik. Jednak jde samozřejmě o velmi zastaralý hardware, neboť "třistašedesátka" je zástupcem sedmé generace videoherních konzolí, zatímco aktuálně je na pultech obchodů generace devátá, ztělesněná konzolemi Xbox Series X a Xbox Series S. Odstřihnutí starší konzole bude samozřejmě mrzet ty, kteří ji stále mají u televize jako svoje primární herní zařízení, avšak počet takových hráčů každým rokem klesá. 

Jeden důvod je však ještě o něco prozaičtější a důležitější: Microsoftu došly hry, které by ještě mohl zákazníkům nabídnout. "Dosáhli jsme úplného limitu našich schopností pro přidávání her pro Xbox 360 do katalogu. Games with Gold tak budou pokračovat s nabídkou zajímavých titulů pro Xbox One a exkluzivních slev každý měsíc," píše se v oficiálním prohlášení. 

Hry vám v knihovně zůstanou

Pozitivní je, že hráči neztratí přístup k již aktivovaným titulům, které v rámci svého předplatného za uplynulé roky získali. Další možností, jak si zahrát to nejlepší, co vývojáři právě na Xboxu 360 nabídli, je skrze zpětnou kompatibilitu buď na konzolích z rodiny Xbox One, nebo Xbox Series. Ideálně v kombinaci s předplatným Xbox Game Pass Ultimate. 

Červencová nabídka Games with Gold

Jedna éra, které započala v červnu roku 2013, tak v říjnu definitivně skončí. Na Xbox 360 však určitě budeme vzpomínat v dobrém, a to i skrze rozhraní Kinect, které inspirovalo mnoho populárních titulů současnosti včetně tvorby pro VR headsety či konzoli Nintendo Switch. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru