Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
God of War i Days Gone. Jaké filmy a seriály ze světa PlayStationu nás čekají?

God of War i Days Gone. Jaké filmy a seriály ze světa PlayStationu nás čekají?

Události
Horizon Forbidden West (PS5)_1887497481
Horizon Forbidden West (PS5)
1 239 Kč 1 499 Kč
660 Kč 799 Kč
Gran Turismo 7 (PS5)_1743166885
Gran Turismo 7 (PS5)
1 404 Kč 1 699 Kč
God of War Ragnarök (PS5)_1516597610
God of War Ragnarök (PS5)
1 239 Kč 1 499 Kč
826 Kč 999 Kč
The Last of Us: Part II (PS4)_1317806994
The Last of Us: Part II (PS4)
670 Kč 811 Kč
Days Gone (PS4)_900856714
Days Gone (PS4)
660 Kč 799 Kč

PlayStation představuje bohatou studnici exkluzivních her. Toho se snaží využít i filmaři ze Sony, kteří známé herní hrdiny chtějí přenést na filmová plátna i do seriálových podob. Pojďme si tedy zrekapitulovat, co všechno nás čeká.

The Last of Us – seriál

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce Nico Parker či Murray Bartlett. To jsou jména herců, jejichž obsazení již bylo potvrzeno v seriálové adaptaci herní série The Last of Us. Ten bude mít deset epizod po 60 minutách a vyjít by měl již příští rok. Tvůrci ale zatím drží celou řadu klíčových informací pod pokličkou.

„Ve světě vypukla zombie apokalypsa. Vlády se rozpadly, města byla zničena a civilizace zdecimována. Za všechno může parazitická houba cordyceps, proti které se zatím nikomu nepodařilo najít protilátku. Hlavními postavami filmu jsou Joel a Ellie. Joel přišel před dvaceti lety o svou dceru, nepřežila počátky šíření viru. Po dvou desítkách let se zdá, že se objevila naděje. Ellie byla totiž pokousána infikovaným člověkem a vypadá to, že je proti houbě imunní. Teď jen zbývá dostat ji k těm správným lidem, aby mohlo lidstvo dostat svou druhou šanci,“ lákají tvůrci na chystaný seriál.

Trailer ze hry The Last of Us

Twisted Metal – seriál

V příštím roce bychom se měli dočkat také seriálu na motivy videohry Twisted Metal. Už nyní je jasné, že se děj bude točit okolo outsidera, který dostane šanci na lepší život. Jediné, co musí udělat, je doručit tajemný balíček napříč postapokalyptickou pustinou. Úkol to tedy rozhodně nebude jednoduchý, čelit bude divokým nájezdníkům s ničivými vozy a dalším nástrahám, které budou číhat na otevřené ulici. Chybět samozřejmě nebude ani známý zmrzlinářský vůz se šíleným klaunem. V seriálu se nám představí Anthony Mackie (John Doe), Stephanie Beatriz (Quiet) či Stephanie Beatriz (Raven).

Trailer ke hře Twisted Metal

Days Gone – film

Server Deadline se pochlubil, že se mu jako prvnímu podařilo získat informace o další filmové adaptaci hry, která ještě nedávno byla exkluzivitou ze světa Playstationu. Řeč je o survival akci Days Gone.

Práce na chystaném filmu má pod palcem údajně filmová divize PlayStation Productions. Scénáře by se měl ujmout Sheldon Turner, takže se máme rozhodně na co těšit. Tento chlapík má totiž na kontě i řadu dalších filmových pecek – Trestná lavice, Lítám v tom nebo X-Men: První třída.

Deadline uvádí, že se hlavní role ujme skotský herec Sam Heughan, který se proslavil především rolí Jamieho Frasera v televizním seriálu Cizinka. Turner se údajně nechal slyšet, že půjde o „moderní western a zároveň o milostný dopis motorkářským filmům“.

Trailer ke hře Days Gone

Ghost of Tsushima – film

Milovníky japonských filmů se bude snažit uchvátit také filmová adaptace Ghost of Tsushima, její režisér Chad Stahelski se totiž nechal v rozhovoru pro magazín Collider slyšet, že by rád obsadil výhradně japonské herce a herečky. Počítá i s tím, že film bude natáčen v japonštině, protože se tento jazyk k celému příběhu pojí. Lze nicméně očekávat, že se dočkáme následně i různých dabovaných verzí, původním zněním by nicméně neměla být angličtina, ale japonština.

O samotném filmu se toho ale zatím příliš neví, oznámeno zatím nebylo ještě datum premiéry. Práce na filmu byly oznámeny teprve loni, takže si na něj pravděpodobně ještě nějakou dobu počkáme.

Alespoň v rychlosti připomeňme, že v titulu Ghost of Tsushima se podíváme do feudálního Japonska, kde pocítíme sílu Mongolské říše z první ruky. Mongolská říše při svém tažení na Východ zpustošila koncem 13. století celé národy. Mezi japonskou pevninou a obrovskou mongolskou invazní flotilou, které velí nelítostný a prohnaný generál Khotun Khan, stojí pouze ostrov Cušima.

Trailer ke hře Ghost of Tsushima

God of War – seriál

Podle neoficiálních zpráv se již pracuje také na seriálu na motivy hry God of War. Převést mocného Kratose na televizní obrazovky se snaží podle magazínu Deadline Amazon. Práce jsou ale v současnosti pouze v předprodukční fázi. Nic tedy nenasvědčuje tomu, že bychom se mohli této novinky dočkat před rokem 2024. Ještě dříve se tak podle všeho dočkáme nové videohry God of War Ragnarök, jejíž premiéra je naplánována na 9. listopadu. Jakým obdobím této herní série se bude seriál inspirovat, však zatím není jasné.

Připomeňme, že první díl ze série God of War byl vydán už v roce 2005. Připravovaný díl nese název God of War Ragnarök, jak jsme již koneckonců uvedli výše. Děj se bude odehrávat několik let po předchozím dílu z roku 2018. Přežití ale nebudou mít hlavní hrdinové tentokrát vůbec jednoduché, neboť na Midgard dopadly mrazivé vichry Fimbulwinter. V dříve zveřejněném traileru jsme mohli vidět v akci Kratovu věrnou sekeru, ale také ohnivé řetězy. Podle všeho se dočkáme také dalšího vývoje vztahu otce se synem, a pochopitelně také spousty soubojů. Fanoušci se mohou těšit také na velké množství vedlejších postav či devět světů, které spojuje strom Yggdrasil. Ty všechny budeme moci navštívit.

Trailer ke hře God of War Ragnarök

Horizon – seriál

Adaptace videoherních pecek Horizon Zero Dawn a Horizon Forbidden West na stříbrná plátna, respektive televizní obrazovky, se přímo nabízí. Práva na značku Horizon si zajistila společnost Netflix. Filmovost postapokalyptického zážitku s robotickými dinosaury je nezpochybnitelná. Tvůrci se nicméně nechali slyšet, že nepůjde o přímou herní adaptaci.

Podle serveru Eurogamer se má novinka jmenovat Horizon 2074 a fandům nabídne dvě časové linie. Jedna bude fungovat v podstatě jako prequela druhá nám pak zprostředkuje filmový pohled na postapokalyptický svět z titulů Horizon Zero Dawn a Horizon Forbidden West. Podle všeho seriál bude zachycovat tedy i období vzestupu lidstva před jeho pádem.

Trailer ke hře Horizon Forbidden West

Gran Turismo – seriál

O poslední adaptaci toho zatím víme asi nejméně. Zajímavé je určitě to, že David Gibson ve svém tweetu zdůrazňuje, že Gran Turismo je v přípravě "pro televizi"; není přitom zřejmé, zda do televizní tvorby započítává i tu, kterou mají na svědomí online platformy jako Netflix, HBO či Amazon. A tak je dost dobře možné, že frenetického závodění v Gran Turismo (recenzi nejnovějšího sedmého dílu si můžete přečíst na Geek Magazínu) se dočkáme v klasickém televizním programu některé z celoplošných amerických stanic.

Trailer ke hře Gran Turismo 7

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru