Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Google čekat nevydržel. Pixel Fold se ukázal předčasně

Google čekat nevydržel. Pixel Fold se ukázal předčasně

Události
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/256GB, Moon Beige_1184356255
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/256GB, Moon Beige
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/256GB, Gold_1792783052
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/256GB, Gold
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/256GB, Graygreen_1771407656
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/256GB, Graygreen
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/128GB, Bora Purple_384014954
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/128GB, Bora Purple
Produkt není určen k prodeji.

Už dnes večer se bude konat očekávaná konference Google I/O, na které se ukáže řada novinek od amerického technologického gigantu. Až do večera ale Google nevydržel, nový skládací smartphone Pixel Fold ukázal s předstihem.

Záběry nového Pixel Foldu se objevily v reklamě na YouTubu, jak upozornil server 9to5Google. Tato reklama zachycuje novou skládačku při každodenním používání, kulisu novému smartphonu přitom dělají hvězdy NBA, jako je Joel Embiid.

Video ukazuje nový Pixel Fold z různých úhlů a prezentuje některé jeho schopnosti, jde o skládačku se dvěma displeji po vzoru Galaxy Foldu od Samsungu. Na vnější straně je tedy menší displej, po rozložení pak získáte přístup k větší obrazovce, která může nahradit svou velikostí i tablet.

Hvězdy NBA ukazují Google Pixel Fold

Co bude umět?

Reklama bohužel neposkytuje žádné podrobnosti o parametrech Pixel Foldu. Nicméně důvěryhodný leaker Roland Quandt tvrdí, že vnitřní displej má úhlopříčku 7,6 palce s rozlišením 2208x1840 pixelů a vnější panel nabízí úhlopříčku 5,8 palce s rozlišením 2092x1080 obrazových bodů.

Na videu jde vidět, že panty dovedou udržet telefon otevřený také v úhlu 90°. To se hodí ve chvíli, kdy přístroj položíte na stůl. Jeho spodní část totiž bude fungovat jako stojánek. Reklama také ukazuje, jak kamera plynule přepíná mezi interním a externím displejem během simulovaného videohovoru – a právě zde se odhaluje další hvězda NBA Giannis Antetokounmpo.

NBA a Google mají poměrně silné partnerství. V minulém roce Google vytvořil virtuální stadion Pixel Arena, který umožňuje uživatelům zažít atmosféru NBA za pomoci telefonů Google Pixel. Google také spolupracoval s basketbalovou asociací na předchozích reklamách, například v říjnu minulého roku vydal podobné propagační video pro Pixel 7.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto bude vypadat Google Pixel Fold

Další očekávané novinky

Jasno bude o parametrech nového přístroje Pixel Fold už dnes večer, kdy konference Google I/O. Ukázat by se na ní měly také další zajímavé novinky, v neposlední řadě i nová verze operačního systému Android.

Už nyní je ale jasné, že skládačkám od Samsungu vyroste nová konkurence. Jihokorejský elektronický gigant přitom sází na dva různé koncepty. Modely z produktové řady Fold tak představují výkonné pracovní stroje, které si však díky vnějšímu displeji zachovávají poměrně kompaktní rozměry. Když potřebujete větší pracovní plochu, jednoduše telefon otevřete a získáte v podstatě polohovatelný tablet. Jinak tomu není ani u nejnovějšího provedení Galaxy Z Fold4.

Flip4 proti tomu skládací konstrukci využívá k tomu, aby v kapse nezabíral tolik místa. V podstatě má tedy rozměry klasického smartphonu, který ale v půlce přehnete na polovinu. Vzhledem k tomu, jak se rok od roku displeje chytrých telefonů zvětšují, je toto řešení velmi praktické. Už se nemusíte otravovat s rohem telefonu trčícím z kapsy, se kterým zavadíte několikrát denně o různé překážky. Flip4 se snadno vejde i do opravdu malých kapes. V dnešní recenzi ale bude hrát prim první jmenovaný model.

>> Recenzi smartphonu Galaxy Z Fold4 naleznete zde <<

Představení smartphonu Galaxy Z Fold4

Představení smartphonu Galaxy Z Flip4

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru