Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Google vezme uživatele na cestu zpět v čase. Chrome láká na novou vychytávku

Google vezme uživatele na cestu zpět v čase. Chrome láká na novou vychytávku

Události
autor: Karel Dvořák

Během dne hledá většina z nás na internetu nepřeberné množství informací. Když se po pár týdnech chceme k danému hledání vrátit, není to úplně jednoduché, i když máme k dispozici kompletní historii. Chrome to chce ale změnit.

Nová vychytávka v internetovém prohlížeči Chrome se jmenuje „Journeys“. Název je to poměrně výstižný, protože browser od Googlu nás skutečně na cestu vezme – na cestu zpět časem. Znáte to možná nejlépe sami, něco urputně hledáte, hltáte jednu webovou stránku za druhou, když vás v tom nejlepším vyruší pracovní hovor či jiné povinnosti.

Než vše vyřídíte, dávno zapomenete, co jste vlastně hledali. Když si na to po pár týdnech opět vzpomenete, není vůbec jednoduché se k vašemu dřívějšímu bádání vrátit. Sice máte k dispozici kompletní historii prohlížení, ale i když si na jeden navštívený web mezi stovkami dalších stránek vzpomenete, dohledat další už tak snadné není.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá Journeys v prohlížeči Chrome.

A právě funkce Journeys by to měla měnit. V praxi díky ní totiž nemusíte hledat konkrétní stránky ve vyhledávání, ale podle určitých klíčových slov vyhledá celou skupinu stránek. V praxi by to mělo vypadat tak, že při hledání dovolené a následném zadání tohoto slůvka do adresního řádku prohlížeče se zobrazí nabídka „Pokračovat v hledání“. Když na ní kliknete, dostanete se ke všem výsledkům v této skupině – tedy třeba nabídkám lyžařských areálů z různých webů.

Google vás tedy bez nadsázky vezme na cestu zpět časem, abyste klidně i po několika týdnech mohli ve svém bádání pokračovat přesně tam, kde jste skončili. Kromě historie totiž nabídne také co možná nejrelevantnější návrhy dalšího vyhledávání. Podle oblastí zájmů a témat by se měly seskupovat všechny výsledky vyhledávání. Na záložce Historie si přitom budete vybírat, zda mají být stránky zobrazeny chronologicky nebo podle tematických skupin. V historii pak budete moci odstraňovat nejen jednotlivé stránky, ale klidně celé tematické skupiny.

Češi si ale na tuto vychytávku budou muset ještě nějakou dobu počkat, Journeys je totiž k dispozici zatím pouze v angličtině, němčině, španělštině, francouzštině, italštině, holandštině, portugalštině a turečtině.

Akce a widgety

Novinek má na letošní rok připraveno Chrome daleko více. Rozšířit by se například měly příkazy, které jsou k dispozici v rámci adresního řádku. Už nyní do něj můžete zadat například příkaz „Vymazat údaje o prohlížení“, aniž byste tuto položku museli hledat někde v nastavení. Nově se počítá s příkazy “Manage settings”, “Customize Chrome”, “View your Chrome history”, “Manage accessibility settings”, “Share this tab” či “Play Chrome Dino game”. Postupně by navíc měly přibývat další příkazy.

Chrome nabídne také nové widgety pro Android. Těšit se můžete například na widget s oblíbenou dinosauří hrou, která se běžně zobrazuje, když jste offline. Díky widgetu ji budete moci hrát, i když budete online.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Widgety jsou jedním z dalších lákadel Chromu.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru