Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
GTA V hlásí miliony nových hráčů. A chystá se vylepšená verze

GTA V hlásí miliony nových hráčů. A chystá se vylepšená verze

Události
Grand Theft Auto V - Premium Edition (PS4)_253520845
Grand Theft Auto V - Premium Edition (PS4)
454 Kč 549 Kč
Grand Theft Auto V - Premium Edition (Xbox ONE)_1224568159
Grand Theft Auto V - Premium Edition (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Grand Theft Auto V - Whale Shark Cash Card (Xbox ONE) - elektronicky_1034171516
Grand Theft Auto V - Whale Shark Cash Card (Xbox ONE) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.

Videohra Grand Theft Auto V je na trhu již bezmála osm let. I když by už většina takto starých titulů skončila v propadlišti dějin, otevřený svět a on-line režim v GTA V láká stále nové hráče. Jen v letošním roce jich přibyly miliony.

Tvůrci ze studia Rockstar Games se v rámci nejnovějších hospodářských výsledků pochlubili, že v současnosti počet prodaných kopií překonal 145 milionů. Přitom loni před začátkem školního roku to bylo 135 milionů. Za devět měsíců tak přibylo dalších deset milionů hráčů.

Z moderních titulů je s 200 miliony prodaných kopií populárnější podle Wikipedie pouze Minecraft. I ten by ale mohl být překonán. Tvůrci se totiž nechali slyšet, že letos vydají vylepšenou verzi pro konzole nové generace, tedy pro Xbox Series S|X a PlayStation 5. Konkrétně by se tak mělo stát 11. listopadu.

Upoutávka na hru GTA V

 

Tvůrci ze studia Rockstar Games slíbili, že se fanoušci mohou těšit nejen na lepší vizuální zpracování, ale také hned na několik velkých rozšíření a vylepšení, která budou využívat výkonnější hardware konzolí nové generace.

Jedním z největších lákadel hry GTA V je obrovský otevřený svět, který je v porovnání s předchozími díly značně vylepšen – nabízí vyšší rozlišení a detailnější grafiku, dále pak hustější dopravu a sofistikovanější umělou inteligenci. Tvůrci zapracovali také na efektech počasí a poškození všeho možného.

Děj se odehrává ve městě Los Santos – v rozlehlé, sluncem zalité metropoli plné samozvaných guru, hvězdiček a vyčpělých celebrit. Kdysi šlo o chloubu Západu – nyní, v době nejisté ekonomiky a laciných reality show, je to však město snažící se udržet nad hladinou. Uprostřed toho zmatku se nacházejí tři velmi odlišní zločinci, kteří riskují svůj život v sérii drzých a nebezpečných loupeží. Hráč se vtělí postupně do kůže všech tří. O spletitý příběh tedy rozhodně není nouze. 

To, co však hráče láká patrně ještě více, je neustále se vyvíjející Grand Theft Auto svět – GTA Online. V něm můžete prozkoumávat obrovský svět, nebo stoupat v žebříčku zločinců až na samotný vrchol. Ve svém snažení můžete být úplně sami, nebo se spojit s dalšími hráči, abyste sfoukli větší akce a vydělali více peněz. Za ty si pak můžete koupit nemovitosti, vylepšení vlastní postavy nebo klidně i lásku na jednu noc. Tvůrčí jedinci pak mohou vytvářet i zcela nový obsah.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

GTA V

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru