Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Hráči Fortnitu vybrali na Ukrajinu víc peněz než Česká republika

Hráči Fortnitu vybrali na Ukrajinu víc peněz než Česká republika

Události
Figurka Funko POP! Fortnite - Cuddle Team Leader Flocked_2139691353
Figurka Funko POP! Fortnite - Cuddle Team Leader Flocked
Produkt není určen k prodeji.
Kniha Fortnite - 100% neoficiální základní průvodce_504931987
Kniha Fortnite - 100% neoficiální základní průvodce
Produkt není určen k prodeji.

Když se semknou hráči, dějí se věci. Studio Epic Games vyhlásilo už minulý měsíc sbírku na Ukrajinu, stačily dva týdny, aby hráči dali dohromady 144 milionů dolarů – více než 3,2 miliardy korun.

„Epic Games věnuje veškeré své výnosy ze hry Fortnite, které získá od 20. března 2022 do 3. dubna 2022, na humanitární pomoc lidem postiženým válkou na Ukrajině. Xbox se k nám v tomto úsilí připojuje a během této doby věnuje své čisté výnosy ze hry Fortnite, abychom mohli získat více pomoci lidem na Ukrajině,“ uvedla společnost na svých stránkách hned jak vyhlásila sbírku.

Těžko soudit, zda hráči chtěli pomoci Ukrajině, či zda jsou takové zisky pro Epic Games normální, ale nakonec se vybrala výše zmiňovaná rekordní suma.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pro lepší představu o jak velkou částku se vlastně jedná, si dovolíme malé srovnání – společnost Meta, která stojí za sociálními sítěmi Facebook a Instagram, věnovala 15 milionů dolarů. Amazon přispěl na pomoc Ukrajině 10 miliony dolary a Samsung 6 miliony dolary.

Například Česká republika věnovala na pomoc uprchlíkům 66 milionů dolarů a dalších 13,2 milionu dolarů na humanitární pomoc civilistům. Naše země přitom patří k těm, které pomáhají opravdu hodně. Jedním dechem je ale nutné dodat, že dary některých společností se nedají vyčíslit – například klíčové internetové připojení Ukrajincům dodala společnost SpaceX Elona Muska, a to zcela zdarma.

Ale zpět k Epic Games… Celá suma – tedy 144 milionů dolarů – bude rozdělena mezi charitativní organizace Direct Relief, UNICEF, UNWFP (Světový potravinový program OSN), UNHCR (Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky) a World Central Kitchen. Použity by tak měly být na nákup potravin, lékařskou péči či úhradu nákladů spojených s bydlením.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru