Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Huawei odhalil novou vlajkovou loď. Láká na duální fotoaparát a špičkový výkon Události

Huawei odhalil novou vlajkovou loď. Láká na duální fotoaparát a špičkový výkon

Společnost Huawei představila v Londýně svou novou vlajkovou loď – chytrý telefon P9. Ten bude lákat na špičkový výkon a zároveň také na duální fotoaparát, za kterým stojí legendární výrobce fotoaparátů Leica. 

S novým smartphonem P9 míří společnost Huawei opravdu vysoko. Zástupci tohoto čínského podniku na londýnské tiskové konferenci připomněli, že jsou aktuálně třetím největším výrobcem chytrých telefonů na světě. S touto vlajkovou lodí tedy logicky cílí proti těm nejuznávanějším mobilům.

K úspěchu jim má mimo jiné dopomoci společnost Leica, která si v posledních desetiletích vydobyla renomé uznávaného výrobce fotoaparátů. A právě tato firma se podílela na vývoji smartphonu Huawei P9, především tedy na části týkající se focení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei P9

Představení nové vlajkové lodi společnosti Huawei

 

Dva objektivy? Každý dělá něco jiného…

Na zadní straně novinky se pyšní hned dva fotoaparáty s rozlišením 12 MPx, každý přitom slouží k něčemu jinému a spolupracují spolu. Jeden snímač se stará o zachycení barev, druhý je pak monochromatický – vyniká při získávání detailů obrazu. Duální fotoaparát je tak podle výrobce schopný zachytit více světla i detailů a vynikat by měl i za špatného světla a v noci. Na reálné testy si ale budeme muset ještě počkat.

Představení duálního fotoaparátu 

 

Fotoaparát bude nabízet tři režimy, u kterých se o vyvážení obrazové kvality postarala právě Leica: standardní (standard), živé barvy (vivid colours) a hladké barvy (smooth colours). Chybět samozřejmě nebude například ani monochromatický režim. Ostření modelu P9 je k dispozici ve třech režimech – laserovém, kontrastním a výpočtu hloubky. Snímač si přitom dovede automaticky vybrat tu možnost, která je v dané situaci nejvhodnější.

Samozřejmě nechybí ani fotoaparát na přední straně. Ten bude disponovat rozlišením osm megapixelů, což by pro pořizování autoportrétů i videohovory mělo bohatě stačit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na fotoaparáty na přední i zadní straně

 

Konstrukce z leteckého hliníku

Tělo zařízení je vyrobeno z leteckého hliníku, díky čemuž by mělo vydržet i méně šetrné zacházení. Sluší se také zmínit, že hrany konstrukce byly broušeny diamantem. Devítka se přitom bude vyrábět ve třech barevných provedeních – Titanium Gray, Mystic Silver a Gold. Není bez zajímavosti, že tloušťka zařízení bude pouze 6,95 mm.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinka má tloušťku pouze 6,95 mm

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei P9

 

Svým výkonem má přístroj patřit k tomu nejlepšímu, co bude na pultech obchodů letos k dostání. Výrobce vsadil na čipset Kirin 955, jehož základem je osmijádrový procesor. Čtyři jádra jsou přitom taktována na 2,5 GHz a další čtyři na 1,8 GHz. V prodeji by se měly objevit modely s 3 GB i 4 GB operační paměti. První zmiňovaná varianta nabídne 32GB úložný prostor, druhá pak bude disponovat 64GB prostorem pro uložení dat. 

Displej má úhlopříčku 5,2 palce a nabízí rozlišení Full HD. Aby měl přístroj i při vyšším zatížení slušnou výdrž, vybavil jej výrobce baterií s kapacitou 3000 mAh.

Pro fanoušky větších obrazovek

Pro fanoušky větších obrazovek má společnost Huawei připravený ještě model P9 Plus. Ten má všechny přednosti stejné, a to včetně duálního fotoaparátu a vysokého výkonu. Hlavním rozdílem je tak velikost displeje – nabízí úhlopříčku 5,5 palce a Full HD rozlišení. 4K panely se tedy v nabídce tohoto výrobce zatím nezabydlely.

Drobnějších rozdílů je u Pluska ještě o něco více. Tak například nabízet se bude výhradně model s 4 GB operační paměti a s 64GB úložným prostorem. Slabší model s 3GB pamětí a 32GB úložným prostorem k dostání ve verzi Plus nebude.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei P9

 

Zvýšila se také kapacita baterie, a to na 3400 mAh. Model P9 Plus se navíc pochlubí funkcí rychlého nabíjení dual-IC, které uživatelům umožní 6 hodin telefonního hovoru za 10 minut nabíjení. Vyzdvihnout si tento stroj zaslouží také za čtečku otisků prstů či systém tří antén, který by měl zajistit bezproblémové a stabilní připojení. Tyto dvě vychytávky nicméně nabídne i menší verze bez slůvka Plus v názvu.

Předobjednávky na obě novinky by měly odstartovat už na konci tohoto týdne, přičemž poběží celý měsíc. Od května by pak chytré telefony Huawei P9 a P9 Plus měly být dostupné skladem. Menší model s 5,2palcovým displejem a 32GB pamětí vyjde na 14 990 Kč, ceny ostatních verzí zveřejněny nebyly. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Lákadlem má být i rychlonabíjení 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru