Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
IFA 2017: Windows 10 Fall Creators Update vyjde v říjnu

IFA 2017: Windows 10 Fall Creators Update vyjde v říjnu

Události

Překvapení si pro návštěvníky veletrhu IFA, který v těchto dnech probíhá v německém Berlíně, připravila také společnost Microsoft. Zástupci amerického počítačového gigantu se totiž rozpovídali více o aktualizaci zvané Windows 10 Fall Creators Update.

Microsoft vydal pro Windows 10 velký balík novinek a vylepšení už letos na jaře. Tzv. Creators Update je možné stahovat už od dubna. Americký softwarový gigant se nicméně poprvé v historii chystá přinést uživatelům během jediného roku i druhou velkou aktualizaci – ta se bude jmenovat Windows 10 Fall Creators Update.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Desítky se naučí řadu nových funkcí, například lépe pracovat s 3D výtvory. 

 

Zástupci Microsoft na veletrhu IFA potvrdili, že se tak stane 17. října. Právě tehdy bude nový velký update uvolněn ke stažení pro majitele strojů s desítkami. Už nyní softwarový gigant prozradil některé funkce, na které se mohou uživatelé těšit.

Jednou z nejzajímavějších novinek je Časová osa. Ta umožní uživatelům vrátit se v čase, aby mohli zjistit, na čem pracovali a kdy přesně – a je jedno, jestli to bylo před 2 hodinami či před 2 měsíci. Prostřednictvím Časové osy se bude možné vrátit k souborům, aplikacím a webům, jako kdyby z nich člověk nikdy neodešel.

Lidé se mohou také těšit na reinkarnaci slavného Movie Makeru. Microsoft však novinku pojmenoval jinak, slavný název nahradí Remix příběhu (Story Remix). Toto pojmenování daleko lépe vystihuje, k čemu aplikace slouží. Vybrat si bude možné fotografie a videa, přidat k nim hudbu, přechody, a dokonce 3D efekty. A na jedno kliknutí se z toho všeho stane video.

Časová osa 

Remix příběhu

 

Některá vylepšení mají spíše funkční charakter. Lidé budou například moci efektivněji šetřit místo na pevném disku. Budou totiž moci přistupovat ke svým souborům v cloudu bez použití úložného prostoru zařízení pomocí funkce Soubory OneDrive na požádání. Všechny soubory pak uvidí v Průzkumníku souborů a podle potřeby k nim budou moci přistupovat na požádání.

Novinek, které Windows 10 Fall Creators Update přinese, bude samozřejmě daleko více. Počkat si na ně budeme muset až do října. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Soubory OneDrive na požádání

 

Kam dál? 

Se špičkovými mobily se roztrhl pytel

Samsung vsadil na nositelnou elektroniku. Ukázal i bezdrátová sluchátka

Nejlepší mobil letošního roku? LG V30 patří na samotnou špici

Nejtenčí all-in-one i chytrá krmítka pro zvířata

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (7)

Timelajna

cize znamena to ze ted budeme sdilet i vse co delame s microsoftem? nebo to pujde vypnout jako zbytek tech smirakovin... jako napad hezkej, praktickej... ale musi to byt bezpecne...

@gertas: Můžete to zkusit, až to vyjde - stáhněte update, odpojte PC na čas od internetu a poté zkontrolujte, jestli tam všechno je. I když to W10 mohou poslat Mrkvosoftu, jakmile se zařízení opět připojí na internet.

Ověřený GEEK - level 3

@john_doe: Fascinuje mě tahle posedlost špehováním od Microsoftu. Přitom Google, Facebook nebo jiné služby sledují prakticky každého při jeho brouzdáním internetu a nikdo to neřeší. Neříkám, že nějak Microsoft obhajuji, ale je to jednostranná hysterie a bouřka ve sklenici s vodou...

@Khalai: S tím musím souhlasit, problém to je, ale tenhle "Microsoft je jediná firma která o mně může vědět osobní údaje" typ hysterie je.. hloupý. Mě to až přijde směšný.Větší vtip ale je, že tihle lidé denně používají telefon s Androidem, mají Facebok a defaultní vyhledávač nastavený na Google.

@john_doe: šmírovali už w7, akorád ne tak dobře a microsoft to neřekl, ted se to ví a je problém :-)

@TesiD: Pane Bože! Kde mám ISO s Linuxem!?

Ověřený GEEK - level 3

@john_doe: Spíš se odstěhuj do lesa, vyhoď mobil, platební kartu a vůbec všechno, co je připojené k internetu, jinak se sledování nevyhneš :-D

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru