Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Jedna z nejlepších her začátku 21. století se dočká remaku

Jedna z nejlepších her začátku 21. století se dočká remaku

Události
Max Payne 3 (Xbox 360) - elektronicky_683291019
Max Payne 3 (Xbox 360) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.

Max Payne je po právu označován za jednu z nejlepších her, která na začátku 21. století vznikla. Tvůrci ze studia Remedy nyní herní fandy potěšili zprávou, že pracují na remaku. Ten navíc nepřijde sám!

Remake se totiž nemá týkat pouze původního titulu Max Payne z roku 2001, ale také hry Max Payne 2: The Fall of Max Payne, která se na pultech obchodů objevila o dva roky později. Na vývoji remaku se bude se studiem Remedy podílet opět Rockstar Games. Mimochodem Max Payne 3 přišel na trh v roce 2012 a vysloužil si stejně vysoká hodnocení jako první dva díly. Toho se ale remake netýká.

Trailer ke hře Max Payne z roku 2001

„Byli jsme nadšeni, když se na nás naši dlouholetí přátelé z Remedy obrátili s přepracováním původních her ze série Max Payne. Nemůžu se dočkat, až si zahraju tyto nové verze,“ řekl Sam Houser, zakladatel Rockstar Games.

A nadšení neskrývají ani lidé z Remedy. „Max Payne vždy zastával zvláštní místo v srdcích každého v Remedy a víme, že miliony fanoušků po celém světě cítí totéž. Jsme nesmírně potěšeni, že můžeme znovu spolupracovat s našimi partnery v Rockstar Games, abychom měli šanci vrátit hráčům příběh, akci a atmosféru původních her Max Payne novými způsoby," prohlásil generální ředitel Remedy Tero Virtala.

Max Payne 2: The Fall of Max Payne se ukázal v roce 2003

Sluší se připomenout, že vztah mezi studii Remedy a Rockstar Games sahá až k původnímu vydání kritiky uznávaných her Max Payne a Max Payne 2: The Fall of Max Payne, které vyvinula společnost Remedy a vydala Rockstar Games. Obě hry zanechaly nesmazatelnou stopu v populární kultuře, chváleny pro jejich atmosféru, průkopnické vyprávění a v neposlední řadě pro „bullet-time“ přestřelky.

Remedy upřesnilo, že remake bude určen nejen pro PC, ale také pro herní konzole PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Starší herní platformy od Microsoftu a Sony bohužel tisková zpráva nezmiňuje. Hra by nicméně měla běžet na herním enginu Northlight a výsledné dílo „bude odpovídat typické produkci AAA her od Remedy“.

Kdy bychom se mohli finálního díla dočkat, však zatím není jasné. Vše nasvědčuje tomu, že je remake teprve ve finální fázi vývoje.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru