Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Kdo ovládá koření, ovládá vesmír. V RTS Dune: Spice Wars to můžete být právě vy

Kdo ovládá koření, ovládá vesmír. V RTS Dune: Spice Wars to můžete být právě vy

Události
Desková hra Duna: Impérium . Vzestup Iksu, rozšíření_1791686065
Desková hra Duna: Impérium . Vzestup Iksu, rozšíření
1 115 Kč 1 349 Kč
Hrnek Dune - Atreides vs Harkonnen, měnící se, 460 ml_1685893761
Hrnek Dune - Atreides vs Harkonnen, měnící se, 460 ml
288 Kč 349 Kč
autor: Ondřej Koch

Do předběžného přístupu vstupuje nová realtimová strategie Dune: Spice Wars, kterou mají na svědomí autoři úspěšné vikingské hry Northgard.

Držitelé licenčních práv na životní dílo spisovatele Franka Herberta se netají tím, že chtějí z Duny udělat novou obří sci-fi franšízu ve stylu Hvězdných válek. Filmové zpracování vstoupilo do kin v minulém roce a potvrdila se očekávání, že Duna se Zendayou, Timothée Chalametem, Oscarem Isaacem či Stellan Skarsgårdem odvypráví jen první část příběhu.

Trailer k uvedení Dune: Spice Wars do režimu Early Access

Kromě natáčení druhého filmu se v posledních měsících relativně v tichosti pracovalo i na videoherní adaptaci. Tu dostali na starosti francouzští vývojáři ze studia Shiro Games, jejichž nenápadná RTS Northgard byla obrovským prodejním úspěchem a získala si srdce mnoha fanoušků žánru. Ohlášení Dune: Spice Wars jsme se dočkali v prosinci u příležitosti přehlídky The Game Awards.

Staňte se vládcem Duny

Nyní titul vstupuje do režimu Early Access. Slibuje unikátní pohled na žánr 4X (Explore, Expand, Exploit, Exterminate) v reálném čase a mechaniky, které sice z Northgardu svým způsobem vycházejí, avšak zároveň jsou zcela proměněny tak, aby dávaly smysl ve sci-fi prostředí pouštní planety Arrakis. Těšit se tak můžete na velký strom dovedností, souboje špiónů, diplomacii, stavění pouštních osad, ale také pokusy uniknout všudypřítomným obřím červům, kteří nelítostně žerou jednotky bez ohledu na jejich původ.

ss_2bc221ff784f99548d345e171b1cb236fecb22ac.1920x1080.jpg
ss_3ca18a020faa0d85fedba2154012dd2c2d0af03d.1920x1080.jpg
ss_3fbbda5819d77021ea40e5b6188c75a7ebbc95fd.jpg
Prohlédněte si screenshoty z nové Duny

Ve hře jsou k dispozici celkem čtyři hratelné frakce, přičemž platí, že za každou z nich lze dosáhnout vítězství odlišným způsobem, a i jejich způsob interakce (a především boje) s ostatními, kdo se snaží ovládnout zásoby melanže, je rozdílný. Rod Atreidů je čestný a snaží se o promyšlená řešení, zatímco Harkonnenové v čele s baronem Vladimirem sázejí zejména na hrubou sílu. Pašeráci jsou šedou eminencí Arrakisu a nebojí se bodnout kudlu do zad komukoliv, pokud se to zrovna hodí, zatímco Fremeni jsou na poušti jako doma a dokáží přežít i situace, které jsou pro ostatní frakce smrtící.

První ohlasy na Dune: Spice Wars jsou vesměs velmi pozitivní. Fanoušci univerza Duny jsou nadšení, že po více než dvaceti letech mohou opět bojovat o moc v kvalitní strategické hře. Jasně, jde o předběžný přístup, takže nás jistě čeká nějaké nutné balancování a přidávání dalšího obsahu. Nicméně už v současném stavu je nová Duna v podstatě hotovou, zábavnou a kvalitní hrou, kterou stojí za to vyzkoušet. Každá herní partie trvá přibližně 3-4 hodiny. Budete příštím vládcem Arrakisu právě vy?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru