Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Keanu Reeves bude bojovat s temnotou. Chystá se Constantine 2

Keanu Reeves bude bojovat s temnotou. Chystá se Constantine 2

Události
Retlux dekorace anděl RXL 372, 15LED, teplá bílá_985927111
Retlux dekorace anděl RXL 372, 15LED, teplá bílá
495 Kč 599 Kč
Figurka The Exorcist - Regan MacNeil_653588616
Figurka The Exorcist - Regan MacNeil
412 Kč 499 Kč
autor: Karel Dvořák

Po téměř dvou dekádách čekání od vydání prvního filmového Constantina bychom se měli dočkat pokračování této komiksové předělávky. A opět se můžete těšit na Keanu Reevese!

Už delší dobu se spekuluje nad tím, že bychom se měli dočkat nového seriálu, kde bude hrát ústřední roli Constantin. Zatím nad ním ale visí hromada otazníků a spekulace převládají nad jakýmikoliv oficiálními prohlášeními tvůrců.

Pokud je vám líto, že tento mysteriózní příběh není u filmových a seriálových tvůrců tolik v oblibě jako jiné nesčetněkrát předělávané komiksové předlohy, nemusíte smutnit. Po letech slibů se totiž podle všeho dočkáme druhého filmového zpracování, které bude vycházet opět z pera Alana Moorea, jehož předlohu zpracovává Akiva Goldsman. Ten stojí mimochodem i za snímky Andělé a démoni, či Temná věž.

Trailer k filmu Constantine z roku 2005

Příští rok? Spíše ne…

Do režisérského křesla by měl usednout Francis Lawrence, který aktuálně finišuje práce na snímku The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes. Pro úplnost dodejme, že ten by měl mít premiéru ještě letos. Na snímek Constantine 2 si rozhodně počkáme déle, teprve nyní se pracuje na scénáři. Například ČSFD uvádí, že by dvojka měla mít premiéru již příští rok, oficiálně ale datum nepadlo a vzhledem k tomu, že nové kalendáře na stěnách vyměníme už za pár měsíců, nepřijde nám premiéra v roce 2024 příliš reálná.

Lze nicméně očekávat, že Lawrence se na dvojce pořádně vyřádí, je to pro něj totiž srdcová záležitost. Právě první Constantine byl totiž prvním celovečerním filmem, který režíroval. Přestože pro některé milovníky komiksů patrně nebyl Keanu Reeves v prvním dílu tou správnou volbou, srdce širokého publika si získal. A stejně kladně hodnocený výkon se dozajista pokusí také ve dvojce.

Alespoň v rychlosti připomeňme, že první film nám vyprávěl příběh Johna Constantina, jež odmalička vidí svět s otevřenýma očima – má schopnost rozeznat anděly i démony, kteří jsou jinak pro lidi neviditelní. Přestože si na něj již brousí zuby pán pekel, on toho nedbá a s policistkou Angelou Dodsonovou bojuje s temnotou v Los Angeles, aby jí pomohl vyřešit jen těžko uvěřitelnou smrt jejího dvojčete.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru