Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Kingdom Come: Deliverance vznikne jako desková hra. Potřeba bude i mobil

Kingdom Come: Deliverance vznikne jako desková hra. Potřeba bude i mobil

Události
Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance_1881739119
Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance
Produkt není určen k prodeji.
Kingdom Come: Deliverance - Royal Edition (Xbox ONE)_1569095149
Kingdom Come: Deliverance - Royal Edition (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Puzzle Kingdom Come: Deliverance 3 - Kolbiště_1276620084
Puzzle Kingdom Come: Deliverance 3 - Kolbiště
Produkt není určen k prodeji.
Stavebnice Kingdom Come: Deliverance - Hospoda ve Skalici_167100638
Stavebnice Kingdom Come: Deliverance - Hospoda ve Skalici
Produkt není určen k prodeji.

Kingdom Come: Deliverance je český fenomén, který zaujal i ve světě. A co víc, baví i po letech. Patrně i proto nyní vývojáři ze studia Warhorse začali spolupracovat s brněnskou společností Boardcubator na tvorbě nové deskové hry.

Jak je z řádků výše nejspíše již patrné, desková hra Kingdom Come: Deliverance bude mít předobraz ve slavné videohře. Hráči se tedy mohou těšit, že se opět vrátí v čase do Českého království, avšak již v době husitských válek. Děj se bude odehrávat v roce 1421, a i když tentokrát nebudeme mačkat žádné klávesy a sledovat propracovanou grafiku na obrazovkách, tvůrci slibují stejně vypjatý příběh, jaký nám přinesla videohra s Jindřichem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hrát se bude s mobilem

Zajímavé je také to, že hrát novou deskovou hru, která dostala oficiální název Kingdom Come: Deliverance – The Board Game, bude možné v jednom až čtyřech hráčích. Ti se přitom nebudou spoléhat pouze na obvyklé herní propriety, ale také na své chytré telefony – součástí totiž bude mobilní aplikace, která bude reprodukovat všechny příběhové dialogy. Chybět samozřejmě nebude ani dobový soundtrack.

Mobilní aplikace v podstatě bude průvodcem celé deskové hry. Tvůrci tak slibují podobný zážitek, jako kdybyste hráli RPG. Rozdíl je však v tom, že hra prostoupí tentokrát celým vaším pokojem a budete si na ni moci doslova sáhnout. Těšit se můžete například na vylepšování postav i  přerozdělování atributů. Bez hodu kostkou se ale dál nedostanete.

Tvůrci ze studia Boardcubator předpokládají, že by se Kingdom Come: Deliverance – The Board Game mohla na pultech obchodů objevit v roce 2023. Ještě předtím ale chtějí spustit crowdfundingovou kampaň na portálu Gamefound, aby byli schopni rozjet masovou výrobu. Další podrobnosti se ale dozvíme nejspíše až v příštím roce. Zatím totiž není jasné ani to, zda titul bude dostupný i v jiném než anglickém jazyce.

01.jpg
02.jpg
03.jpg

Nejlepší česká hra?

Očekávání od deskové hry jsou nicméně velká. Videoherní Kingdom Come: Deliverance je totiž po právu označován za jednu z nejlepších českých her. Nejedná se o žádné fantasy s draky a kouzly, ale o drsný středověk, který vás vtáhne na cestu středověkou Evropou v čase nejistot a nepokojů.

Korunu zdědil jeden z Karlových synů Václav. Na rozdíl od svého otce je Václav naivní, sebestředný a nectižádostivý panovník. Jeho polorodý bratr a král maďarský, Zikmund zvaný Liška ryšavá, Václava vnímá jako slabocha. Zikmund, předstíraje dobrou vůli, se vydává do Čech a svého bratra unáší. Jelikož je trůn bez panovníka, Zikmund nyní může Čechy vydrancovat a zmocnit se jejich bohatství.

Uprostřed toho všeho chaosu jste vy – Jindřich, syn kováře. Váš mírumilovný život se ocitne v troskách po nájezdu žoldáků, který nařídil sám král Zikmund. Vaše vesnice lehla popelem a vy jste řízením hořkosladkého osudu jedním z několika málo lidí, kteří tento masakr přežili.

Bez domova, bez rodiny a bez budoucnosti – ocitáte se ve službách šlechtice Racka Kobyly, který se staví na odpor této invazi. Osud vás vtahuje do tohoto krvavého střetu a zuřící občanské války, ve které bojujete za budoucnost Čech.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Inspirace

Je téměř jisté že tuhle deskovku si zahraju. Skloubení klasické deskovky s trochou interaktivity v mobilním telefonu je pravděpodobně pro někoho kacířstvím, ale mně se to spojení ohromně líbí, pokud je uděláno kvalitně a smysluplně.Co je ovšem 100% jisté je to že mám novou přezdívku do RPG her: "Lord Lard of Vomitburg"!

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru