Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Konec špatného WiFi signálu. Vynález zdesetinásobí dosah Události
Strong Repeater 300P
Strong Repeater 300P
495 Kč 599 Kč 355 Kč 429 Kč
TP-LINK Deco E4, 2ks  + IP TV Premium na 1 měsíce v hodnotě 699,- zdarma k TP-linku (platné do 30.9.2020)
TP-LINK Deco E4, 2ks
2 726 Kč 3 299 Kč 1 645 Kč 1 990 Kč

Konec špatného WiFi signálu. Vynález zdesetinásobí dosah

Bezdrátové WiFi sítě čeká malá revoluce, alespoň co se týká šíření signálu. Slibují to odborníci z Massachusettského technologického institutu (MIT), který vyvinuli speciální chytrý povrch RFocus. Ten může pro radiové sítě fungovat jako zrcadlo či čočka.

Speciální materiál RFocus, který je tak trochu nepřesně přezdíván jako chytrá tapeta, má totiž hned dvě funkce. Radiový signál dovede odrážet a nasměrovat jej tak do hluchých míst. Stejně tak může ale přes tyto speciální placaté antény signál také procházet a zesilovat se podobně, jako kdybyste zapojili v daném místě nějaký repeater.

Vize vynálezců z MIT je taková, že právě zmiňované repeatery a další přístupové body by mohl tento materiál v domácnostech a firmách nahradit. Signál totiž dovede až zdesetinásobit, a to ve vertikálním i horizontálním směru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden z tvůrců ukazuje nové panely se speciálním materiálem RFocus.

 

Ve srovnání s dosavadními systémy má být řešení od MIT velmi levné, neboť výrobní náklady na jeden chytrý panel s povrchem RFocus mají být jen několik amerických centů. I po započítání nákladů na masovou výrobu bychom se tak měly dostat na výslednou cenu maximálně v řádu několika stokorun.

Jedním dechem je ale nutné dodat, že celý projekt je zatím pouze v plenkách. Tvůrci například několikrát zopakovali, že jsou schopni zdesetinásobit dosah signálu, ale již nikde nebyly prezentovány další informace o sítích v reálném provozu – například jak moc se prodlouží latence, což je častý neduh nejrůznějších repeaterů.  

Pokud tedy nechcete na výsledky výzkumníků čekat, rozhodně se vyplatí podívat na repeatery v nabídce CZC.cz. Problémy s dosahem bezdrátového signálu mohou vyřešit spolehlivě také nejrůznější mesh systémy.

Názory ostatních Geeků (3)

kravec KRA

Mikrovlnné rúry/budovy

kravec 7. 2. 2020 11:00

Čím ďalej, tým viac budú všetky budovy ako mikrovlné rúry pre ľudí...

avatar
qwertx 7. 2. 2020 15:47

@kravec: Berte to z té lepší stránky, když si při sledování filmu budete chtít udělat popcorn, bude pouze stačit hodit pytlík s obsahem na stůl a chvíli počkat.

hrk13@seznam.cz HRK

A co obráceně, zeslabit signál

hrk13@seznam.cz 8. 2. 2020 10:46

Jsem lehce paranoidní a nechci, aby mne někdo stále poslouchal.

Máš něco na srdci?

nahoru