Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Legendární letadla z Aero Vodochody. Flight Simulator láká na přepracované Česko

Legendární letadla z Aero Vodochody. Flight Simulator láká na přepracované Česko

Události
Microsoft Flight Simulator (PC, Xbox Series X|S) - elektronicky_1596857199
Microsoft Flight Simulator (PC, Xbox Series X|S) - elektronicky
1 487 Kč 1 799 Kč
619 Kč 749 Kč
Microsoft Flight Simulator - Premium Deluxe (PC)_1456891859
Microsoft Flight Simulator - Premium Deluxe (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Game Pass 3 měsíce - elektronicky_527131642
Xbox Game Pass 3 měsíce - elektronicky
619 Kč 749 Kč

Virtuální piloti mohou navštívit zcela nové kulisy v šesti zemích střední a východní Evropy. Vývojáři tu ručně vymodelovali desítky zajímavých památek. Které konkrétně to jsou?

Bylo jenom otázkou času, než se v rámci série takzvaných World Updates dostane konečně i na Českou republiku. V pořadí čtrnáctý balíček scenérie, který tvůrci z Asobo Studio uvolnili zdarma, se zaměřuje na Česko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko či Bosnu a Hercegovinu.

V praxi to znamená, že zatímco dosud v těchto zemích spoléhal environmentální model Flight Simulatoru jen na strojová data – letecké snímky, výškové mapy a podobně – nyní se vývojáři pustili do ručního vymodelování celé řady monumentů přírodního či architektonického charakteru.

Kde domov můj? Přece tam, kde jde přistát

Na co konkrétně se můžete těšit v Česku? To ukazuje krásný trailer, ve kterém dokonce zazní pár tónů z Vltavy od Bedřicha Smetany. V něm se představuje například hrady Karlštejn a Bouzov, vyhlášená vltavská vyhlídka Máj, zámky Hluboká, Konopiště či celý Lednicko-valtický areál. Tvůrci pochopitelně nezapomněli ani na Prahu a možná trošku překvapivě třeba na vysílač na Ještědu, krajinu kolem Hrubé skály nebo Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého, který je od roku 1994 zapsán na seznam UNESCO.

Zajímavé přírůstky ale hlásí i další země z regionu. Na Slovensku jde o pohádkový hrad Bojnice, zříceninu Spišského hradu, horský masiv Vysokých Tater či centrum Bratislavy. Podobné péče se dočkala i Budapešť v čele se slavnou budovou parlamentu.

Krásné scenérie nabízí slovenské jezero Bled s Triglavem v pozadí, chorvatská krajina Plitvických jezer, města Split a Dubrovnik, bosenské Sarajevo a celá řada dalších monumentů, které si můžete v traileru prohlédnout, a především si kolem nich nově zalétat v oceňovaném leteckém simulátoru na Xbox a PC.

Z Vodochod u Prahy až do Ameriky

To ale není jediná novinka, se kterou se tvůrci ve spojitosti s Českou republikou vytasili. K dispozici je totiž ještě jeden update, tentokrát placený. V něm se představují dvě legendární letadla, která mají na svědomí inženýři z leteckých závodů Aero Vodochody. Konkrétně jde nádherné o stroje Ae-45 a Ae-145 z konce čtyřicátých let s motory AVIA a kompletními českými kokpity.

Aero Ae-45 je první české letadlo, které přeletělo Atlantik

Autoři o nich sami říkají, že jde „o jedny z nejlépe rozpoznatelných letadel na světě“ díky jejich tvaru. Zatímco Ae-45 se vyrobilo do počátku šedesátých let 590 kusů (výrobu později převzal závod Let Kunovice), Aero Ae-145 je mladší bratříček s větším výkonem a celkovým počtem 142 kusů. V porovnání se sériově vyráběnými letadly ze západu, kterých po světě dodnes létají desetitisíce, tak jde v podstatě o raritní kusy. Vyzkoušíte je i vy? Microsoft Flight Simulator si můžete koupit na CZC.cz, zároveň je součástí předplatného Game Pass pro PC či Xbox.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru