Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft něco chystá. Koupil společnost, která stojí za Siri

Microsoft něco chystá. Koupil společnost, která stojí za Siri

Události

Husarský kousek se podařil společnosti Microsoft. Americký softwarový gigant totiž koupil společnost Nuance, která se zásadním způsobem podílela na vzniku virtuální asistentky Siri, jež je nedílnou součástí přístrojů od Applu. Co má Microsoft za lubem?

Hned na úvod se sluší zmínit, že tato akvizice je druhá nejvyšší v celé historii Microsoftu. Je tedy zřejmé, že americký podnik měl o Nuance opravdu velký zájem. Zaplatil za něj 19,7 miliardy dolarů, což je jen o šest miliard méně než v případě sítě LinkedIn. Ta byla přitom díky částce 26,2 miliardy dolarů největší akvizicí v historii Microsoftu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Tolik peněz dokonce americký softwarový gigant nezaplatil ani za Skype (8,5 miliardy USD), Nokii (7,2 miliardy USD), Zenimax či Github (oba 7,5 miliardy USD). Je tedy zřejmé, že Nuance je pro budoucí plány Microsoftu klíčovou společností. Co se tedy chystá?

Do spojitosti s virtuální asistentkou Siri tuto akvizici patrně nemá příliš smysl dávat. V poslední době se totiž Nuance zaměřovala především na vývoj cloudového softwaru se zaměřením na zdravotnictví. Microsoft přitom nedávno oznámil vlastní balíček Microsoft Cloud for Healthcare. Díky spojení tak americký softwarový gigant získá daleko silnější postavení v oblasti digitalizace zdravotnictví, což je oblast, která bude v budoucnu evidentně klíčová.  

Pokud bychom chtěli zaspekulovat, zdůrazníme, že Nuance vyvíjelo pro Apple engine na rozpoznávání řeči. Ten je doposud používán u virtuální asistentky Siri. Také tuto technologii by tedy mohl nově Microsoft využít.

A pokud si myslíte, že nákupní apetit Microsoftu je již přesycen, jste na omylu. Již nyní probíhají jednání o převzetí Discordu.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru