Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft Teams přenese fanoušky na zápas NBA klidně i z druhého konce planety

Microsoft Teams přenese fanoušky na zápas NBA klidně i z druhého konce planety

Události

Koronavirus změnil do určité míry návyky lidí. Řada jedinců si vychutnává například důležité sportovní okamžiky prostřednictvím on-line přenosů, než aby trávila čas na stadionu a riskovala možnou nákazu. Originálně na tento trend zareagovala nejvyšší basketbalová liga v Severní Americe NBA.

Vedení ligy pravděpodobně již přestalo bavit, že hráče nemá v hledišti kdo podpořit. Přeci jen trefit parádní koš, a nakonec být jediný, kdo se raduje? To by nebavilo nikoho… Manažeři NBA však přišli s originálním způsobem, jak lidem nabídnou bez nadsázky sedačky v první řadě, aniž by se museli obávat rizika nákazy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Řešením se totiž ukázala být aplikace Microsoft Teams, která byla doposud určena především pro chaty a skupinové hovory v korporátním prostředí. Nově přibyla v tomto šikovném komunikačním programu funkce Together Mode, která si klade za cíl nahradit setkání v zasedačkách ve virtuálním prostředí. V praxi to funguje tak, že jsou postavičky s obličeji kolegů poskládáni v místnosti tak, aby se všichni viděli – systém umělé inteligence dodělá ramena, části těla a všechny posadí do pohodlných židlí.

A právě tato funkce dala základ pro myšlenku virtuálních vstupenek na NBA. Místo pracovních schůzek budou moci lidé používat od 30. července Microsoft Teams ke sledování zápasů v reálném čase. Kdokoliv se tak bude moci klidně i z druhého konce planety usadit do první řady a sledovat zápas doslova z první ruky a oslavovat koše společně s největšími hvězdami basketbalového světa.

Tvůrci totiž slibují, že doslova „ucítí driblování balonu i pískot tenisek“ – prostě si vychutnají tu pravou sportovní atmosféru. A užijí si to i hráči. Okolo herních parket totiž budou rozmístěny obrazovky tak, aby hráči skutečně viděli emoce skalních fanoušků, byť pouze zprostředkovaně přes displej. Stejně jako na reálných zápasech navíc bude počet virtuálních fanoušků skutečně omezen, a to na tři stovky.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru