Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft vylepšil Surface Book. Nabízet se bude ve dvou velikostech

Microsoft vylepšil Surface Book. Nabízet se bude ve dvou velikostech

Události

Společnost Microsoft tento týden v tichosti vydala novou verzi svého luxusního přenosného počítače Surface Book. Nově nese číslovku 2 a příznačně se bude nabízet ve dvou různých provedeních.

Surface Book 2 konstrukčně přímo vychází ze svých předchůdců. Je to tedy hybrid, který láká na poměrně odolnou konstrukci – zapomeňte na magnety, jež by držely displej přichycený u klávesnice, zde byl použit nový patentovaný systém nazývaný Muscle Wire.

Dotyková obrazovka se tak ke klávesnici uchycuje pomocí speciálního mechanizmu a oddělit se dokáže pouze po stisku příslušného tlačítka. Microsoft tvrdí, že tento systém je stejně odolný, jako kdyby byl displej ke klávesnici skutečně přišroubován. Když tedy vezmete Surface Book do ruky za obrazovku, na rozdíl od konkurentů stále pevně drží u klávesnice jako klasický notebook. Pokud naopak potřebujete mobilnější tablet, stačí stisknout tlačítko.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Surface Book 2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Surface Book 2

 

Na rozdíl od loňského modelu se novinka bude nabízet vůbec poprvé ve dvou velikostech. Ta větší bude lákat na 15palcovou obrazovku, menší pak na 13,5palcovou. První zmiňovaná varianta nabídne rozlišení 3240 x 2160 obrazových bodů, druhá pak 3000 x 2000 pixelů. 

Největší změny se nicméně udály uvnitř přístrojů. Microsoft láká na nové procesory, především na čtyřjádrový čip Core i7, u kterého by měl být nárůst výkonu citelný. Počítá se až s 16 GB operační paměti a s až 1TB SSD jednotkou.

Pokud je tabletová část připojena ke klávesnici, může místo integrovaného čipu využívat dedikovanou grafickou kartu. Konkrétně buď model GTX 1050, nebo GTX 1060. Zajímavé je to, že menší verze má aktivní chlazení pouze v klávesnici, zatímco ta větší i v tabletové části – to pravděpodobně právě kvůli integraci výkonného čipu Core i7.

Microsoft se pochlubil i tím, že na jedno nabití by měly oba stroje vydržet pracovat až 17 hodin, a to především díky druhé baterii, která je integrovaná v klávesnici. Samotný tablet by se měl bez elektrické zásuvky obejít až pět hodin.

Informace o dostupnosti a cenách pro tuzemský trh zatím nejsou k dispozici. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Surface Book 2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Surface Book 2

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (9)

Hurá, konečně na té internetové mašině za 35k můžeme hrát nějaké hry!

Microsoft: Cena zvýšena na 50k a dodává se s Windows 10 S.

@john_doe: Cena je pořád stejná a je dodávaný s WINDOWS 10 Pro.

@bunda0: Takže Mrkvosoft dostal rozum?

Michal

Teda to je extrahnuj :-)

@palmic: extra hnuj jsou mašiny od applu... tohle je přímo excelentní vynález... výkon pc sestavy v malém tabletu s váhou okolo 1kg....

@corpse_despy_: A za to chcete platit 35k nebo více? Navíc GTX 1050 je sotva vhodná na 1080p, a tady je skoro 4K displej.

@john_doe: je to klasickej anti-apple troll

@palmic: s 1060 klidně zaplatím i 50k.... totiž narozdíl od applu se na tom bude dát něco dělat a můžu si to vzít kdekoliv sebou... tablety od applu nahradím telefonem za 1000,- ten taky umí internet a přehrávat videa

@corpse_despy_: btw... na displeji 13" není potřeba 4k rozlišení pro hraní... 2x až 3x menší naprosto postačí.... ale pokud jsi dosti lízlej hraj si na takovém rozlišení na podobném displeji... ono totiž i windows prostředí se u těchto strojů zvětšuje většinou o 150%, jelikož bys na tom ani text nepřečetl...

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru