Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Monitory MSI s technologií Quantum Dot jako ideální volba pro hráče

Monitory MSI s technologií Quantum Dot jako ideální volba pro hráče

Produktové tipy
MSI Gaming Optix MAG274QRF-QD - LED monitor 27"_185266918
MSI Gaming Optix MAG274QRF-QD - LED monitor 27"
8 256 Kč 9 990 Kč
MSI Gaming Optix MPG321UR-QD - QLED monitor 32"_770193826
MSI Gaming Optix MPG321UR-QD - QLED monitor 32"
Produkt není určen k prodeji.
MSI MPG ARTYMIS 273CQR QD - QLED monitor 27"_931728775
MSI MPG ARTYMIS 273CQR QD - QLED monitor 27"
Produkt není určen k prodeji.
MSI Gaming Optix MPG321QRF-QD - QLED monitor 32"_1326994213
MSI Gaming Optix MPG321QRF-QD - QLED monitor 32"
Produkt není určen k prodeji.
MSI MPG ARTYMIS 273CQRX QD - QLED monitor 27"_977335545
MSI MPG ARTYMIS 273CQRX QD - QLED monitor 27"
Produkt není určen k prodeji.

Pokud myslíte hraní skutečně vážně, potřebujete jak na počítači, tak na konzoli pořádný monitor nebo televizi. MSI díky pokročilým technologiím nabízí jednu z nejlepších variant.

Je toho hodně, co od pořádného herního monitoru můžete chtít – skvělé podání barev, pohodlí pro oči, jemné rozlišení, vysokou obnovovací frekvenci a mnoho dalšího. Každý displej přitom často exceluje v jedné kategorii, ale zařízení, která zvládnou kombinovat vše v jednom, je jen několik. Patří mezi ně i monitory od MSI.

Pohlcující zakřivení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zakřivený monitor byl ještě pár let dozadu neobvyklým výstřelkem, dnes jde o jednu z klíčových vlastností pro pohlcující zážitek ze hraní. Dříve se sázelo na několik displejů vedle sebe, když však nyní můžete pohodlně zaplnit celé zorné pole jedním monitorem bez rámečků uprostřed, jde o mnohem lepší variantu. Zakřivení navíc pomáhá s bojem proti únavě očí – vzhledem k šíři zorného pole nepotřebují oči tolik pracovat a naplno tak zvládnete fungovat delší dobu.

MSI nabízí hned několik monitorů se zahnutím 1000R, což značí poloměr křivky. Čím nižší proto číslo je, tím většího zakřivení se dočkáte. Monitory, jako třeba MPG Artymis 273CQRX-QD a MPG Artymis 273CQR-QD, nabízejí úžasné zakřivení, pod kapotou toho však skrývají mnohem víc – obnovovací frekvenci až 240 Hz, extrémně nízkou odezvu 1 ms a naplno využité technologie Quantum Dot.

Technologie Quantum Dot

Jednou z definujících vlastností monitorů MSI je přitom technologie Quantum Dot. Jde o vrstvu u LCD displejů s LED podsvícením, která využívá drobné nanočástice a vylepšuje díky tomu kvalitu obrazu. LCD displej tak získává širší a sytější škálu barev, což bez této technologie není možné. Skutečně vysoká kvalita navíc poslouží nejen hráčům, ale i tvůrcům obsahu, protože monitory MSI snadno dosahují očekávaného průmyslového standardu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mezi oblíbené varianty s technologií Quantum Dot patří například monitor MPG321QRF-QD – 32“ monitor s Rapid IPS displejem, obnovovací frekvencí čítající 175 Hz a odezvou 1 ms. Monitor má mimo jiné i certifikaci DisplayHDR 600 a reprodukci barev Adobe RGB 99%; DCI-P3 95%. Jde tak o skutečně ideální zařízení i pro grafiky nebo editory videa. Monitory MSI, které technologii Quantum Dot podporují, mají na konci svého názvu zkratku QD. Snadno tedy poznáte ty, jež se pokročilou technologií mohou chlubit.

Gaming ve 4K

S příchodem nové generace konzolí a stále výkonnějších grafických karet je stále aktuálnější i téma hraní ve 4K. Rozlišení 3840x2160 je současným znakem ideálu, v monitoru je hned čtyřikrát více pixelů než u klasického FullHD displeje. Rozlišení však nesmí stát v protikladu s obnovovací frekvencí, jelikož ani bez jednoho se správný hráč neobejde. Monitory MSI tak nabízejí kombinaci vysokého rozlišení i skvělé obnovovací frekvence, jak je tomu třeba u modelu MPG321UR-QD. Ten kromě 4K rozlišení zvládne i 144 Hz, 1ms odezvu, HDR 600, kontrast 1000:1 či funkci Night Vision. Jak už název napovídá, samozřejmostí je i podpora Quantum Dot.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Které MSI monitory najdete na CZC?

Na CZC.cz pro vás máme celou řadu skvělých monitorů MSI, těch nejlepších na hraní jich je také spousta. Stačí se podívat na modely, které podporují technologii Quantum Dot, a z nich si vybrat ten nejlepší právě pro své potřeby. V nabídce jsou zahnuté i ploché monitory, s úhlopříčkou 27 i 32 palců a pochopitelně monitory v různých cenových hladinách.

 

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru