Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
MWC 2016: Lidovky pro masy i naprosté mobilní unikáty Události

MWC 2016: Lidovky pro masy i naprosté mobilní unikáty

Další dva mobilní giganti ukázali na veletrhu MWC, čím se budou snažit zaujmout zákazníky v nadcházejících měsících. Na co se můžeme těšit od HTC a Xiaomi?

Čínská společnost Xiaomi dostála svému jménu a opět ukázala, že dokáže vyrobit opravdu slušný telefon a přitom zachovat velmi příznivou cenu. To je příklad nové vlajkové lodi Mi5. Ta se v závislosti na konkrétní výbavě bude nabízet podle informací z Barcelony za ceny mezi 11 000 a 14 000 Kč. A co za tyto peníze dostanete?

Xiaomi Mi5 bude dostupné ve třech různých edicích – Ceramic Exclusive, High edition a Standard edition. Vzhled bude u všech strojů stejný, lišit se budou prakticky jen „vnitřnostmi“. Za nejnižší cenu se bude nabízet model Standard edition. Ten nabídne procesor Snapdragon 820 s taktem 1,8 GHz, 3 GB operační paměti a 32GB úložiště.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi5

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi5

 

Připomeňme, že zvolený čip má letos patřit k tomu nejvýkonnějšímu, co se bude nabízet. Není zas tak velkým překvapením, že jej tedy nalezneme také u dvou výkonnějších verzí, v obou případech ale budou čtyři jádra tepat na frekvenci 2,2 GHz. Verze High edition bude mít 64GB úložiště a 3 GB operační paměti, nejvyšší edice Ceramic Exclusive pak nabídne 4GB paměť a 128GB úložný prostor.

Tak trochu zklamáním může být dotyková obrazovka. Nabízí úhlopříčku 5,15 palce a Full HD rozlišení, zatímco celá řada top smartphonů se letos bude chlubit rozlišením 2K nebo 4K. Někde se zkrátka šetřit muselo, aby se podařilo cenovku srazit na tak nízkou úroveň.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi5

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi5

 

Fotoaparáty budou tradičně dva, kromě čtyřmegapixelového senzoru vepředu Xiaomi Mi5 nabídne také 16MPx snímač. Jak zástupci společnosti demonstrovali přímo na tiskové konferenci, hlavní fotoaparát na zadní straně nabídne extrémně rychlý autofokus a dokonce i optickou stabilizaci obrazu, kterou uživatelé využijí při natáčení videí ve 4K. Chybět nebude ani čtečka otisků prstů.

Poměrně lákavý je také design. Zadní strana je totiž v bocích zkosená směrem k obrazovce. Díky tomu působí telefon daleko tenčím dojmem a také by se měl o poznání lépe držet v ruce, což je zásluha i relativně malé úhlopříčky. Jak už samotný název napovídá, u nejvyšší edice Ceramic Exclusive budou záda navíc vyrobena z keramického materiálu. Ten je podle výrobce lehčí než kov a daleko odolnější než plast.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto prý fotí Xiaomi Mi5

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto prý fotí Xiaomi Mi5

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto prý fotí Xiaomi Mi5

 

Jde to ještě levněji

Kromě vrcholné verze Mi5 čínský výrobce ukázal v Barceloně také levnější model Mi4S. Ten se pochopitelně bude nabízet za ještě atraktivnější cenu, než jeho větší a výkonnější bratříček s číslem pět v názvu. Ceny by se měly pohybovat pod hranicí deseti tisíc korun.

A na takovou cenovku je výbava přinejmenším lákavá. Základ tvoří o něco slabší šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808, který má však stále k dispozici 3 GB operační paměti. Úložiště má kapacitu 64 GB a podporuje paměťové karty typu microSD. Ve výbavě dále nechybí čtečka otisků prstů, fotoaparáty s rozlišením 13 MPx a 5 MPx, bluetooth, Wi-Fi a dokonce i infraport.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi4S

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi4S

 

HTC ve znamení módy

Příznivými cenovkami, které by se měly pohybovat v rozmezí pěti až devíti tisíc korun, bude lákat také společnost HTC. Do Barcelony tedy nepřivezla novou vlajkovou loď, ale i tak se bylo rozhodně na co dívat. Představeny totiž byly nové modely střední třídy Desire 530, Desire 630 a Desire 825.

Nejzajímavějším prvkem těchto třech novinek je především naprosto unikátní design, který bezesporu cílí na mladší ročníky. Jak uvedli zástupci společnosti přímo na MWC, nové „smartphony smažou propast mezi módou a spotřební elektronikou“. Toho se snaží výrobce dosáhnout pomocí miniaturních cákanců, které pokrývají polykarbonátové tělo zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Unikátní barevné kryty od HTC

 

Unikátní barevné kombinace jsou vytvářeny velmi podobně, jako když umělec lije barvu na plátno, aby vytvořil zajímavý obraz. Speciální trysky nanášejí různě viskózní barvy přímo na plastová záda zařízení tak, že je vlastně každý unikátem. HTC tvrdí, že je tímto způsobem schopno nyní vytvořit více než 25 000 různých povrchů, přičemž další mají postupně přibývat.

Desire 530 má pětipalcový displej s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 210 taktovaný na 1,1 GHz, 1,5 GB operační paměti a 16GB úložný prostor. Desire 630 bude mít stejný displej, ale bude rychlejší – čtyřjádrový procesor bude udávat tempo při 1,6 GHz a bude mít k dispozici 2 GB operační paměti. Desire 825 se pochlubí 5,5palcovým displejem (1280 x 720 pixelů), výkon však bude stejný jako u modelu Desire 630.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Desire 530

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Desire 630

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Desire 825

 

HTC se v Barceloně pochlubilo také finální verzí svého virtuálního headsetu Vive. Ten obsahuje vylepšenou konstrukci se systémem popruhů pro maximální stabilitu při hraní. Finální design vychází z inovací Vive Pre pro vývojářská studia. Ten přinesl zcela nové bezdrátové ovladače s haptickou (vibrační) odezvou s dvoukrokovými tlačítky a čelně mířící kameru promítající realitu do virtuálního světa.

Helma Vive by měla být k dostání v průběhu dubna za cenu okolo 20 000 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HTC Vive

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HTC Vive

 

Kam dál?

MWC 2016: Panasonic má mobil pro opravdové drsňáky. Odolné jsou i tablety od Lenova

MWC 2016: Sony láká na klasiku za rozumnou cenu. HP má mobil, který nahradí i počítač

MWC 2016: Na světě je první modulární telefon. LG ukázalo nový supermobil

MWC 2016: Samsung sází na odolnost a eleganci. A samozřejmě i špičkový výkon

MWC 2016: Nové mobily a tablety klepou na dveře

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru