Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Na velikosti záleží. Samsung odhalil Galaxy Note 7 Události

Na velikosti záleží. Samsung odhalil Galaxy Note 7

Společnost Samsung dnes oficiálně ukázala světu nový chytrý telefon Galaxy Note 7, který by měl představovat to nejlepší v nabídce jihokorejského elektronického gigantu. A konkurenti? Ti se budou hledat velice těžko… 

>> Předobjednávat Galaxy Note 7 můžete zde <<

 

O příchodu chytrého telefonu Galaxy Note 7 se spekulovalo již několik týdnů před oficiálním odhalením, které se konalo v New Yorku. Zběhlejší čtenáři si patrně vzpomenou na loňský rok, kdy jihokorejský elektronický gigant odhalil Galaxy Note 5, který se však v tuzemsku nenabízel.

Představení Galaxy Note 7

Ano, správně – číslo šest bylo v názvosloví přeskočeno a v podstatě to dává i smysl. Samsung tak sjednotil nabídku svých top modelů. Odhalená novinka totiž přímo navazuje na letošní vrcholné smartphony Galaxy S7 a S7 edge. Model Note 7 však láká na citelně větší displej, jde totiž o plnokrevný phablet, tedy hybrida mezi chytrým telefonem a počítačovým tabletem, alespoň co se rozměrů týče.

Nejmenší z rodiny sedmiček je Galaxy S7, ta má rovný 5,1palcový displej. O něco větší je bratříček Galaxy S7 edge, který je vyzbrojen 5,5palcovým zakřiveným displejem. Note 7 pak nabízí úhlopříčku 5,7 palce, a to při rozlišení 2560 x 1440 pixelů. I tato novinka má mimochodem zakřivený displej. Vrchní plochá strana tak plynule přetéká na obě bočnice. Displej po stranách slouží pro zobrazování důležitých informací, ale stejně tak k ovládání některých aplikací a funkcí telefonu.

Displej se navíc chlubí vychytávkou zvanou Always-On. Jde o funkci, díky níž je možné zobrazovat důležité informace na telefonu, i když je uzamčený. Na části displeje se tak zobrazuje čas, datum a případně i události z kalendáře nebo nepřijaté hovory apod. Díky tomu má uživatel přehled o všem důležitém, aniž by musel neustále zapínat celý displej a tím zbytečně odčerpával drahocenná procenta baterie. Mimochodem akumulátor má kapacitu 3500 mAh, nakolik je použitelný v praxi budeme samozřejmě zjišťovat v podrobné recenzi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinku odhalil světu šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note 7

 

Odolná konstrukce, vysoký výkon

Se sedmičkami model Note 7 sdílí kromě technologie Always-On také vysokou odolnost, disponuje totiž certifikací IP68. To znamená, že odolá prachu a může pracovat klidně i pod vodou. Ponořen může být po dobu 30 minut do hloubky až 1,5 metru.

Pod zakřiveným displejem se ukrývá špičkový procesor Samsung Exynos 8 Octa 8890. Ten by měl podle informací jihokorejského elektronického gigantu představovat to nejlepší, co je možné aktuálně na pultech obchodů zakoupit. Čtyři jádra u něj budou tepat na frekvenci 2,3 GHz a zbylá čtyři na 1,6 GHz. Tento čip bude mít dále k dispozici 4 GB operační paměti a 64GB úložný prostor. S jinou kapacitou se nepočítá, protože uživatelé ji budou moci snadno rozšířit prostřednictvím paměťových karet typu microSD.

Galaxy Note 7 se chlubí výsuvným stylusem pro větší komfort při práci na velkém dotykovém panelu. Tímto perem nazývaným S Pen se chlubil už předchůdce. Novinka má nicméně daleko jemnější hrot s tloušťkou pouze 0,7 mm. Díky tomu by mělo být pero nebývale přesné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Phablet zdědil po sedmičkách zvýšenou odolnost proti vodě

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Stylus S Pen má být nebývale přesný

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na přesnost stylusu lákal jihokorejský elektronický gigant už na samotné tiskovce 

 

Duální pixely v hlavní roli 

Stydět se novinka rozhodně nemusí ani za svou multimediální výbavu. Po modelu Galaxy S7 totiž zdědila snímač s technologií tzv. duálních pixelů (Dual Pixel). Díky ní je údajně fotoaparát schopný pracovat s vyšší rychlostí závěrky a zároveň automatika dovede přesněji ostřit. To jsme skutečně zaznamenali i v praxi u menší sedmičky, za velmi špatných světelných podmínek ostřil fotoaparát bleskurychle.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 12 megapixelů a nabízí skvělou světelnost f/1.7, samozřejmostí je i optická stabilizace. Na čelní straně se pak pyšní pětimegapixelový snímač, který potěší především selfie maniaky. Ve výbavě samozřejmě nechybí ani čtečka otisků prstů.

Galaxy Note 7 bude dostupný ve stříbrné, modré a černé barvě, a to hned zkraje září. Předobjednávat tuto novou vlajkovou loď společnosti Samsung je možné již nyní v našem obchodě.

Reklama na Galaxy Note 7

 

>> Předobjednávat Galaxy Note 7 můžete zde <<

Názory ostatních Geeků (2)

jaromiradamek JAR

Pero mají VSECHNY Note, už od jedničky! Note je poznámkový blok

jaromiradamek 4. 8. 2016 15:28

" Tímto perem nazývaným S Pen se chlubil už předchůdce. "pero mají VSECHNY Note, už od jedničky! Note je poznámkový blokOpravné si to.

avatar

GearVR

DAVESMAN 5. 8. 2016 11:51

Je součást předobjednávky Note 7 + nový GearVR nebo pouze samotný phablet? V oficiální tiskové zprávě bylo uvedeno, že u vybraných partnerů bude GearVR jako "bonus". Stejně, jako tomu bylo u S7/S7 Edge.

Máš něco na srdci?

nahoru