Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nadšenci chtějí vzkřísit Mortal Kombat Trilogy. Ve 4K vypadá fantasticky

Nadšenci chtějí vzkřísit Mortal Kombat Trilogy. Ve 4K vypadá fantasticky

Události
Tričko Mortal Kombat: Scorpion Flame (L)_659263906
Tričko Mortal Kombat: Scorpion Flame (L)
363 Kč 439 Kč
330 Kč 399 Kč
Figurka Funko POP! Mortal Kombat - Cole Young_1493289529
Figurka Funko POP! Mortal Kombat - Cole Young
Produkt není určen k prodeji.
Figurka Mortal Kombat - Shao Kahn_1082535285
Figurka Mortal Kombat - Shao Kahn
Produkt není určen k prodeji.

Mortal Kombat Trilogy jako dárek ke 30. výročí této legendární série? Přesně takové ambice má nezávislý tým Eyeballistic Game Studio, který chce s využitím Unreal Enginu 5 vytvořit remake slavných bojovek.

Má to ale jeden zásadní háček – autorská práva. Proto se nyní Eyeballistic Game Studio snaží získat prostřednictvím petice podporu hráčů, se kterou pak chtějí apelovat na Warner Bros., aby jim jejich dílo posvětil. Aby bylo zřejmé, že nejde jen o plané sliby, ukázali i první screeny toho, jak skvěle by slavná bojovka vypadala ve 4K rozlišení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Porovnání staré a nové grafiky

Není bez zajímavosti, že otce této značky Eda Boona oslovili se svým ambiciózním plánem už v roce 2016. I když se jemu myšlenka vzniku trilogie líbila, studio Warner Bros. jako vlastníka práv společně nepřesvědčili. Vydavatel se údajně obával toho, že titul nebude dostatečně úspěšný a že si hru nekoupí více než 100 tisíc hráčů po celém světě.

I proto se nyní obrátili lidé z týmu Eyeballistic na herní komunitu, kterou oslovují podle vlastních slov jako „nadšení fanoušci jedné z nejslavnějších počítačových her“. Bojovku jeden na jednoho chtějí titul nabízet nejen pro PC, ale také pro konzole nové generace – PlayStation 5, Xbox Series S|X a Switch.  

Mortal-Kombat-Trilogy-HD-Remakes-screenshots-5.jpg
Mortal-Kombat-Trilogy-HD-Remakes-screenshots-2.jpg
zzz.jpg


Remaster by měl obsahovat vše co původní Mortal Kombat Trilogy z roku 1996, navíc by ale přibyly světové žebříčky a on-line matchmaking. Počítá se s rozlišením 4K a 60 fps. Hra by přitom mohla vyjít již příští rok, na kdy vychází již zmiňované 30. výročí celé série.

Nejprve ale tvůrci chtějí prostřednictvím on-line petice sehnat minimálně 100 000 podpisů. Následně se znovu obrátí na Warner Bros., respektive přímo na herní divizi WB Games. Podle současného plánu pak bude následovat crowdfundingová kampaň na dokončení všech nezbytných prací.

Ať už to dopadne jakkoliv, alespoň se můžeme pokochat dávno zapomenutými vzpomínky našeho mládí ve 4K, byť zatím pouze prostřednictvím pár fotek…

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Derb DER

*

Kde je ta petice,kde kde kde??

avatar

@Derb: to by mně také zajímalo, dal bych svůj podpis ;)

Saša Ševčík - CZC SAŠ

@FlashCV: Zdravím, petici naleznete tady ;-) https://www.change.org/p/ben-bell-kickstart-campaign-for-mortal-kombat-trilogy-remake-with-ue5

Máš něco na srdci?

nahoru