Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nejlevnější ohebný mobil? Prvotina od Escobara je nejspíš podvod

Nejlevnější ohebný mobil? Prvotina od Escobara je nejspíš podvod

Události
autor: Petr Kirs

Značka Escobar, která skutečně patří rodinným příslušníkům slavného drogového magnáta Pabla Escobara, slibovala velmi levné chytré telefony s ohebným displejem. Zkušenosti prvních majitelů ale naznačují, že jde spíše o podvod.

Se svým prvním ohebným smartphonem přišla značka Escobar už před Vánocemi. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o převlečený Royole Flexpai, který byl pouze potažen zlatou fólií. Problém byl také s tím, že lidé, kteří si přístroj objednali, obdrželi místo telefonu jen knihu o rodu Escobarů a dopis, že místo první generace telefonu dostanou až někdy v budoucnu druhou.

Escobar Fold 1

 

Ta skutečně spatřila světlo světa v únoru. Přestože výrobce tvrdil, že jde se svou novinkou proti zavedeným společnostem Apple a Samsung, nakonec se ukázalo, že jde pouze opět o předělaný telefon – tentokrát Galaxy Fold od jihokorejského elektronického gigantu. Escobar přístroj pouze převlékl do slušivého zlatého oblečku, ani se neobtěžoval přeinstalovat aplikace od Samsungu.

Zarážející je na celém příběhu snad jen cena. Escobar Fold 2 totiž vyjde případné zájemce pouze na 399 dolarů (9300 Kč). Přitom Samsung Galaxy Fold stojí pětkrát více. Scénáře jsou teoreticky možné dva – Escobarům se podařilo domluvit napřímo s nějakou továrnou, aby jim modely Galaxy Fold dodávala bez vědomí Samsungu tento přístroj za daleko výhodnější cenu.

Druhým – a bohužel pravděpodobnějším – scénářem je, že jde jednoduše o podvod. Značka na oko dodá pár přístrojů některým zákazníkům, kteří se o své zkušenosti podělí na internetu, a bude sázet na to, že se ostatní nechají zlákat nízkou cenou. Těm pak již přístroje nedodá vůbec, v celkovém součtu si ale tímto podvodem tvůrci přijdou na pořádný balík peněz. V současnosti tedy bude daleko bezpečnější atraktivní cenovce odolat a Escobar Fold 2 nekupovat.

Escobar Fold 2

 

Co nabízí Samsung Galaxy Fold?

Velkým lákadlem novinky je jednoznačně design. Proti vlajkovým lodím tohoto výrobce se změnilo opravdu hodně. Čtečka otisků prstů je umístěna na straně, kde se o přístroj přirozeně opírá palec, což umožňuje snadné odemknutí přístroje. Dvě baterie a další součásti přístroje jsou v těle zařízení rozmístěny rovnoměrně, takže Galaxy Fold je při držení v ruce vyváženější.

Galaxy Fold je zároveň jedním z nejvýkonnějším mobilních zařízení v nabídce Samsungu. Osazen je 12 GB RAM a vysoce výkonnou čipovou sadou AP nové generace s osmijádrovým procesorem, u nějž jsou jednotlivá jádra taktována na 2,84 GHz + 2,41 GHz + 1,78 GHz. Není tedy překvapením, že se výkon blíží klasickým osobním počítačům. Však také přístroj je kompatibilní s dokovacími stanicemi DeX, díky kterým skutečně může fungovat jako stolní PC.

Představení modelu Galaxy Fold

 

Rozložený telefon nabízí 7,3palcový displej s rozlišením QXGA+, tedy 2152 x 1536 obrazových bodů. Tato dotyková plocha staví mimochodem na technologii Dynamic AMOLED a nabízí poměr stran 4.2 : 3. Vnější obrazovka má úhlopříčku 4,6″, rozlišení HD+ (1680 x 720 pixelů), poměr stran 21:9 a staví na technologii Super AMOLED.

Kvůli skládací konstrukci má telefon hned šest fotoaparátů – tři jsou vzadu, dva na vnitřní straně a jeden pak ještě na vnější. Fotit je tedy s modelem Fold možné ve složeném i rozloženém stavu. Konkrétně se nachází na vnější straně 10Mpx selfie fotoaparát se světelností f/2,2. Vepředu je pak totožná kamera, a navíc ještě 8Mpx RGB Depth fotoaparát (f/1,9). A konečně na zadní straně se nachází 16Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát (f/2,2), 12Mpx širokoúhlý fotoaparát (f/1,5 / f/2,4) a 12Mpx fotoaparát s teleobjektivem (f/2,4).

Názory ostatních Geeků (3)

Bexin BEX

Rebranded

Bexin 21. 2. 2020 9:23

Tohle je rebranded Samsung galaxy fold. Ktoví kolik je tam vírusú, o co že Vám ukradou data

Miraeos MIR
Miraeos 22. 2. 2020 11:00

@Bexin: Co byste cekali od Escobara

L.Entity L.E
L.Entity 22. 2. 2020 12:10

@Miraeos: Trochu bílého prášku...

Máš něco na srdci?

nahoru