Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nespokojení fanoušci vyhlížejí Zaklínače 3. Netflix už řeší sérii 5

Nespokojení fanoušci vyhlížejí Zaklínače 3. Netflix už řeší sérii 5

Události
Zápisník The Witcher - Don't Touch Roach, pevná vazba, koženkový obal_1221498446
Zápisník The Witcher - Don't Touch Roach, pevná vazba, koženkový obal
189 Kč 229 Kč
Figurka The Witcher - Geralt Manticore_817789286
Figurka The Witcher - Geralt Manticore
991 Kč 1 199 Kč
Oshee Witcher Energy Elixir Swallow, energetický, mango/chilli, 500ml_1813407453
Oshee Witcher Energy Elixir Swallow, energetický, mango/chilli, 500ml
34 Kč 39 Kč
The Witcher: Icons, XL_302271307
The Witcher: Icons, XL
412 Kč 499 Kč
Komiks Zaklínač: Prokletí vran, 3.díl_2099501693
Komiks Zaklínač: Prokletí vran, 3.díl
Produkt není určen k prodeji.

Druhá série Zaklínače fanouškům původních knih příliš neučarovala. O to větší jsou ale očekávání z toho, jaký ohlas bude mít trojka, která si odbude premiéru přesně za měsíc. A Netflix? Ten už řeší sérii 5.

Ano, počítáte správně. Premiéru si ještě neodbyla ani třetí sezóna Zaklínače a největší streamovací platforma na světě už začala řešit pátou sérii. O plánech na seriálovou ságu se rozpovídala ředitelka castingu Sophie Holland pro server Deadline. Ta v podstatě potvrdila, že práce na čtvrté řadě s novým hlavním hrdinou jsou v plném proudu a že po krátké pauze rovnou začne natáčení páté řady.

Abychom se v celém příběhu trochu více zorientovali, musíme se trochu vrátit v čase. Fantasy seriál The Witcher, který čerpá z původních knih polského spisovatele Andrzeje Sapkowského, si odbyl premiéru na Netflixu už v roce 2019. A nutno podotknout, že to byl naprostý hit.

Zaklínač: Průvodce pro začátečníky

Poznejte zaklínače

Velká očekávání od trojky

Očekávání od dvojky, kterou Netflix přinesl v roce 2021, tak byla logicky obrovská. Jenže bělovlasý lovec nestvůr se tentokrát příliš knižní předlohy nedržel, což ortodoxní fanoušci nesli velmi nelibě. A i když Henry Cavill jakožto hlavní představitel nepodal vůbec špatný výkon, hodnocení fanoušků na nejrůznějších filmových serverech a koneckonců i kritiky kulturních novinářů nebyly ve srovnání s první sezónou vůbec lichotivé.

Tvůrci toho bravurně využili a nespokojené fanoušky začali rovnou lákat na sezónu s číslovkou tři. „Cítím, že první a druhá sezóna připravovaly půdu pro vše velké, co se stane dále,“ prohlásila už dříve producentka Lauren Schmidt Hissrich pro server TechRadar.

Zda se její slova potvrdí, se ukáže už příští měsíc. Třetí řada s Henry Cavillem se objeví na Netflixu 29. června. Už nyní ale musíte počítat s jedním velkým mrzením… Pokud jste zvyklí na této streamovací platformě v den premiéry skouknout všechny nově vydané díly naráz, u třetího zaklínače to nepůjde. Netflix zpřístupní pouze první polovinu dílů, na další várku budete muset čekat až do července.

Zaklínač: 3. řada

Bratr Thora nahradí Zaklínače

Dočetli jste až sem? Tak pokračujeme dál… Jedním z důvodů, proč se hodnocení druhé série zhoršilo, bude patrně souviset i s výměnou hlavní postavy. Henry Cavill, který nám na obrazovkách dělal radost dříve jako Superman, zkrátka jako Geralt z Rivie končí, od čtvrté sezóny si fanoušci budou muset zvykat na nového hlavního hrdinu.

„Cesta, po které jsem kráčel jako Geralt z Rivie, byla plná nestvůr a dobrodružství, ale s koncem třetí řady bohužel odkládám svůj zaklínačský medailon,“ oznámil světu své rozhodnutí Cavill. Proč se tak stalo, můžeme jen spekulovat. Zahraniční média ale vcelku svorně tvrdí, že toto rozhodnutí souvisí s hercovým návratem právě k filmům ze světa DC Comics.

„Oděv Bílého vlka za mne převezme fantastický Liam Hemsworth,“ prohlásil Cavill. Liam je mladším bratrem Chrise Hemswortha, který se vryl divákům pod kůži především jako Thor z filmové série Marvel Cinematic Universe. Liam má nicméně také bohaté zkušenosti, zahrál si ve filmové sérii Hunger Games či ve filmu Expendables: Postradatelní 2.

Útěchou budiž alespoň fakt, že Hemsworth bude rozhodně hrát i v pětce. To je totiž informace, kterou Sophie Holland také potvrdila.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Henry Cavill jako Superman

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Liam Hemsworth

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chris Hemsworth jako Thor

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru