Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Neuvěřitelné překvapení! Counter-Strike 2 prý vyjde ještě tento měsíc

Neuvěřitelné překvapení! Counter-Strike 2 prý vyjde ještě tento měsíc

Události
CZC.Gaming Knight GC155, herní PC_518986579
CZC.Gaming Knight GC155, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Paladin GC130 - Dying Light 2, CEECH, limitovaná edice_573690754
CZC.Gaming Paladin GC130 - Dying Light 2, CEECH, limitovaná edice
Produkt není určen k prodeji.

Na první pohled to vypadá jako čirá spekulace, na ten druhý se ale zdá, že důkazy u blížícím se vydání Counter-Stike 2 máme přímo pod nosem.

Jedna z nejoblíbenějších FPS současnosti původně vznikla jako fanouškovský mod pro titul Half-Life a později vyšla v rámci samostatné edice. Následovala varianta Counter-Strike: Source na enginu Half-Life 2 a poté již hra Counter-Strike: Global Offensive, která je tu s námi dodnes. Neuvěřitelných deset a půl roku po vydání jde nadále o jednu z nejhranějších her platformy Steam, ve které se každoročně konají stovky zajímavých turnajů s prize money ve výši desítek milionů dolarů. 

Dvojku už prý zkoušeli profíci

Proto by se dalo očekávat, že společnost Valve, která za celou značkou Counter-Strike i digitálním obchodem Steam stojí, ohlášení plnohodnotného druhého dílu vezme skutečně pompézně a připraví dlouhodobou propagační kampaň vedoucí k plánovanému datu vydání. Jenže žurnalista Richard Lewis tvrdí, že všechno bude úplně jinak. Na svém blogu vydal článek s titulkem "Zdroje: Counter-Strike 2 je skutečný a vydání je za rohem". 

Oficiální trailer Counter-Strike: Global Offensive ze srpna roku 2012. Hra vyšla pár měsíců poté

V něm hovoří hned o několika zákulisních skutečnostech, které nahrávají variantě, že vydání Counter-Strike 2, minimálně ve formě otevřené betaverze, je na spadnutí. Skupina profesionálních hráčů CS:GO prý byla v uplynulých dnech pozvána, aby přiletěli do sídla Valve v americkém městě Seattle, vyzkoušeli si druhý díl na vlastní kůži a dali vývojářům zpětnou vazbu. 

Asi nelze očekávat, že bychom se po letech dočkali nějakého zásadního překopání celé herní smyčky - spíše půjde o starou známou hru, ovšem updatovanou pro engine Source 2. Vývojáři by byli blázni, kdyby se vzdali legendárních map jako Dust2, Mirage, Inferno či Train. Dvojka má prý světlo světa spatřit již v březnu, jako nejzazší datum uvádějí zdroje datum 1. dubna 2023. A ne, nemá jít o aprílový žertík. 

Tajemná změna v driverech Nvidia

Asi největším "důkazem" o tom, že dvojka se blíží, je ale aktualizace ovladačů pro grafické karty GeForce od společnosti Nvidia. V nich se totiž v dlouhatánském seznamu podporovaných .exe souborů objevilo několik nových přírůstků. Posuďte sami. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Stejný účet, který na nový titul "Counter-Strike 2" upozornil, ale o několik dní později uvedl, že podle jeho informací půjde pouze o funkční update na engine Source 2 a žádný nový obsah, nebo snad pokračování, se v tuto chvíli nechystá. "Vaše skiny jsou v pohodě a budou kompatibilní s novou verzí. Firma Valve by si přece sama nezrušili něco, co jí vydělává miliardy dolarů," píše ve Tweetu z 5. března. 

Něco se ale každopádně děje. Oficiální účet CS:GO na Twitteru si totiž v posledních dnech změnil tzv. cover fotku, následován dalšími spřízněnými účty. Mohlo by jít o součást rebrandingu značky, která se možná zbaví podtitulu "Global Offensive". Uvidíme. Bylo by každopádně bezva, kdyby ve Valve začali zase po letech dělat opravdové hry. Jak to vidíte vy? Jde o planý poplach, update CS:GO na nový engine, nebo plnohodnotnou dvojku? 

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru