Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nintendo a Sony natočí hraný film The Legend of Zelda

Nintendo a Sony natočí hraný film The Legend of Zelda

Události
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (SWITCH)_877369706
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (SWITCH)
1 074 Kč 1 299 Kč
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (SWITCH)_87998804
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (SWITCH)
1 404 Kč 1 699 Kč
1 032 Kč 1 249 Kč
Nintendo Switch – OLED Model, bílá_361090589
Nintendo Switch – OLED Model, bílá
6 850 Kč 8 289 Kč

Po úspěchu filmového Maria bylo nad slunce jasné, že Nintendo si tuto příležitost nemůže nechat ujít. Na stříbrná plátna tak míří druhá velká značka z Japonska.

Společnost Nintendo v tiskové zprávě potvrdila, že započala práce na hraném snímku z prostředí kultovní série The Legend of Zelda. Ta se v Česku do povědomí hráčů dostala zejména v souvislosti se dvěma posledními díly pro přenosnou konzoli Nintendo Switch, nicméně znalci už o kvalitách titulů jako Ocarina of Time, Wind Waker nebo Majora’s Mask věděli dávno.

Co v tuto chvíli o připravovaném filmu víme? Mezi producenty se zařadí dvě slavná jména. To první nemůže být nikdo jiný než Šigeru Mijamoto, jeden z duchovních otců série, který v Nintendu pracuje již od roku 1977. Tím druhým je Avi Arad, který se se svou firmou Arad Productions podílel například na dvou posledních animovaných filmech o Spider-Manovi či adaptaci akční adventury Uncharted. Mezi další projekty, které připravuje, patří Borderlands nebo Metal Gear Solid. Do režisérské židle usedne Wes Ball, který má za sebou trilogii Labyrint a právě dokončuje očekávané pokračování Planety opic.

Co o filmu zatím říkají autoři

A jak na připravovaný film láká sama firma, která za sérií The Legend of Zelda stojí? „Tím, že produkujeme další vizuální díla založená na našich značkách sami, vytváříme další příležitosti pro to, aby diváci po celém světě získali přístup k unikátnímu světu zábavy, který jsme vybudovali. A to jinými způsoby než prostřednictvím našich videoherních konzolí. Díky tomu, že jsme hluboce zainteresováni v procesu tvorby filmu, a to s cílem nasadit úsměv na co nejvíce tváří, pokračujeme v naší snaze produkovat unikátní zábavu a poskytovat ji co nejvíce lidem,“ končí tisková zpráva japonské divize.

Spolu s Nintendem se bude na snímku menšinově podílet japonská společnost Sony Pictures Entertainment, která snímek také uvede do kin po celém světě. Kdy se tak stane, ale zatím nevíme. „Na hraném filmu z prostředí Zeldy pracuji už mnoho let, teď jeho produkce začala oficiálně. Potrvá ještě nějaký čas, než bude hotový, ale doufám, že se na něj těšíte,“ uvedl sám Šigeru Mijamoto na sociální síti X. Jak se tvůrci poperou s faktem, že herní hrdina Link za více než 30 let ani jedinkrát neřekl jediné slovo, bude skutečně zajímavé sledovat.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru