Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Nové herní náčiní v podání Aceru. Láká na počítače i notebooky Události

Nové herní náčiní v podání Aceru. Láká na počítače i notebooky

autor: Petr Kirs
Celou novou kolekci herních strojů představila dnes večer na akci v New Yorku společnost Acer. K vidění byly stolní počítače, notebooky, monitory a hromada zajímavých periferií. S jednotlivými modely se nyní seznámíme trochu blíže.

Novinek bylo na slavnostní akci více než dost. Jedním s nejzajímavějších kousků byl laptop Predator Helios 700 s unikátní HyperDrift klávesnicí pro výkonnější chlazení. Ta se vysouvá dopředu, čímž pomáhá dosáhnout lepšího proudění vzduchu, aby laptop zůstal chladný i při plném herním nasazení. Skleněný panel také poskytuje pohled na heatpipe notebooku, naživo vypadá toto řešení opravdu skvěle, ještě lépe než na ukázkových snímcích.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Predator Helios 700

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Predator Helios 700

 

Srdcem tohoto stroje je procesor Intel Core i9, který bude možné taktovat. Tento čip je doplněn o až 64 GB operační paměti a grafiku GeForce RTX 2080, v odlehčené verzi nicméně bude grafika GeForce RTX 2070.

Displej nabízí úhlopříčku 17,3“ a rozlišení Full HD, potěší podpora technologie Nvidia G-Sync či 144Hz obnovovací frekvence. Pětice reproduktorů a subwoofer zajišťuje, že budou hry pohlcující a poutavé s plným, realistickým zvukem. Vyzdvihnout si zaslouží také rychlá síťové řešení Killer DoubleShot Pro s Killer Wi-Fi 6 AX 1650 a E3000 — poskytuje podle výrobce až čtyřikrát vyšší propustnost sítě v zahlcených prostředích, než předchozí generace bezdrátových 802.11ac sítí.

 

Hraní s příznivější cenou

Pro hráče toužící po nižší cenovce bude určen Predator Helios 300, který bude stavět na procesoru Intel Core i7 deváté generace a grafice GeForce RTX 2070 s Max-Q designem. Jak zběhlejší čtenáři pravděpodobně již tuší, novinka díky tomu nabídne tenčí konstrukci, než bývá u herních laptopů zvykem. Díky až 32 GB paměti DDR4 2666 MHz, až dvěma PCIe NVMe SSD zapojeným v režimu RAID 0 a pevnému disku uspokojí tento výkonný stroj hráče toužící po hraní dnešních AAA titulů skutečně naplno.

Nejpozoruhodnější je však nový design notebooku. Jeho kovové tělo se nyní může pochlubit stylovými modrozelenými akcenty a podobným podsvícením klávesnice jako u jiných notebooků Predator. Úzký rámeček okolo displeje a přepracovaná klávesnice s moderně vypadajícím fontem Predator vám poskytne elegantní a nadčasový vzhled. Na výběr bude mezi 15,6 a 17,3palcovým displejem s rozlišením Full HD a frekvencí 144 Hz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Predator Helios 300

 

Vylepšení se dočkaly také herní notebooky Nitro 7 a Nitro 5. Nový herní notebook Nitro 7 bude budit pozornost díky své elegantní mobilní kovové konstrukci s tloušťkou pouhých 19,9 mm, vysokým 78% poměrem obrazovky k tělu a až sedmihodinové výdrži na baterii.

Herní notebook Nitro 5 má tloušťku 23,9 mm a díky svému designu s tenkými rámečky dosahuje 80% poměru obrazovky k tělu. Oba notebooky jsou osazeny procesory Intel Core deváté generace, grafikou Nvidia GTX a displeji s rychlou obnovovací frekvencí 144Hz a nízkou, pouze 3ms latencí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nitro 5

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nitro 7 láká navíc na numerický blok kláves

 

Na stolní PC se nezapomnělo

Na akci Aceru samozřejmě nemohly chybět ani nadupané stolní počítače. Konkrétně se ukázal Predator Orion 5000 (PO5-605S). Ten využívá přetaktovatelný osmijádrový procesor Intel Core i9-9900K s podporou až 64 GB operační paměti typu DDR4. Hráčům by měla plně dostačovat grafika GeForce RTX 2080. Velký důraz byl u tohoto stroje kladen na tichost chlazení, proto je vybaven vodníkem Cooler Master CPU Liquid Cooler.

S ohledem na nabízený výkon jsou až překvapivé kompaktní rozměry – objem skříně byl snížen na pouhých 30 litrů, takže si uživatelé mohou vybrat výkonný stroj s menšími rozměry. Nechybí RGB podsvícení, světelné pruhy a zapouzdřené ventilátory schované ve tvrzené skořepině nabídnou 16,7 milionu barev. S programem Lighting Maker si uživatelé mohou osvětlení vyladit a nechat ho tancovat s přehrávanou hudbou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Predator Orion 5000

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Herní monitor Predator (CG437K P)

 

Z periferií byl k vidění například monitor Predator (CG437K P), který láká na standard Large Format Gaming Display. Jde o 43“ model s rozlišením 4K, který nabízí 144Hz obnovovací frekvenci. Technologie AdaptiveSync u monitoru synchronizuje obnovovací frekvenci s počtem snímků za sekundu z výstupního zařízení, což má za následek ničím přerušované hraní, takže se uživatelé mohou soustředit na úkol.

Za pozornost stojí také další příslušenství – především herní myš Predator Cestus 330 s rozlišením 16 000 DPI a se sedmi programovatelnými tlačítky, ale také herní klávesnice Predator Aethon 300 se spínači Cherry MX Blue, modrozeleným podsvitem a funkcí anti-ghosting u všech kláves. Zapomenout nemůžeme ani na sluchátka Predator Galea 311 s 50mm měniči a herní batoh Predator M-Utility Backpack, který pojme až 17“ laptop.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Herní myš Predator Cestus 330

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Herní klávesnice Predator Aethon 300

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sluchátka Predator Galea 311

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Herní batoh Predator M-Utility Backpack

Názory ostatních Geeků (8)

Uni UNI

Herní batoh

Uni 12. 4. 2019 11:13

Jak se na něm hraje?A jako narvat všude nVidii a k tomu nabídnout monitor s Adaptive Sync (jo jasně, dneska...) musela také vymyslet hlava otevřená :D

avatar Ověřený GEEK - level 2
NEHARIA Ověřený GEEK 12. 4. 2019 12:49

@Uni: a v cem je problem?

liči LIČ
liči 13. 4. 2019 1:41

@Uni: Co cekat kdyz AMD nema do herniho notebooku nic pouzitelneho krom RX 560...

avatar Ověřený GEEK - level 2
Natar Ověřený GEEK 14. 4. 2019 1:10

@Uni: A co by tam jako měli narvat? Starou Vegu a k tomu přibalit větrnou turbínu a mrazák? A AdaptiveSync už není FreeSync, takže, jak se ptá NEHARIA - v čem je problém?

Uni UNI
Uni 15. 4. 2019 12:42

@Natar: Tak o spotřebu jim moc nejde, když tam do desktopů narvali Xeony a ne Threadrippery;)

avatar Ověřený GEEK - level 2
Natar Ověřený GEEK 15. 4. 2019 14:46

@Uni: To jsou ale strašný kecy.

liči LIČ
liči 16. 4. 2019 17:26

@Uni: byla řeč o grafikách... Xeon je od kdy grafika?

StoneCraftCZ STO

CPU

StoneCraftCZ 17. 4. 2019 16:33

Taky bych tam upřímně raději uvítal threadripper

Máš něco na srdci?

Nahoru