Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Oculus Quest se naučí nové kousky, půjde připojit k PC Události
Oculus Quest, 64GB + 2x Oculus Touch ovladač
Oculus Quest, 64GB + 2x Oculus Touch ovladač
Produkt není určen k prodeji.
Oculus Quest, 128GB + 2x Oculus Touch ovladač
Oculus Quest, 128GB + 2x Oculus Touch ovladač
Produkt není určen k prodeji.

Oculus Quest se naučí nové kousky, půjde připojit k PC

autor: Stanislav Holý
Výrazné vylepšení svého headsetu Quest pro virtuální realitu chystá společnost Oculus. Toto zajímavé zařízení díky tomu půjde připojit k počítači – nebude přitom nutné vůbec nic přikupovat. A to navíc není všechno!

Žádný počítač, žádné kabely, žádná omezení… Tak před pár měsíci představovalo vedení společnosti helmu Oculus Quest. A byla to pravda, šlo o první soběstačné zařízení od Oculusu, které k přenesení uživatele do světa virtuální reality nepotřebovalo žádné další zařízení, což je jednoznačná výhoda.

Představení helmy Oculus Quest

 

Problém ale nastal ve chvíli, kdy si lidé přednosti virtuální reality chtěli vychutnat také na sofistikovanějších titulech na PC. Nezbývalo jim nic jiného než si pro tyto účely koupit další helmu, to se ale má díky chystané aktualizaci změnit. Už v listopadu se výrobce chystá vydat speciální update, díky kterému půjde Quest přepnout do „pasivního“ režimu a připojit k počítači pomocí USB-C kabelu.

Tím ale tvůrci rozhodně ve vylepšování nekončí. Další nové kousky se má tento zajímavý headset naučit zkraje nadcházejícího roku. Helma bude opět díky aktualizaci schopna využívat vlastní kamery ke sledování pohybů rukou a prstů. Díky tomu by mělo být možné ovládat některé funkce a hry i bez speciálních ovladačů. O možnostech připojení k PC ani o novém systému ovládání však tvůrci zatím nic bližšího neprozradili. Na detailnější informace si tak budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oculus Quest

 

Jak již bylo uvedeno výše Oculus Quest je all-in-one systém virtuální reality, ke kterému nic dalšího nepotřebujete. Součástí celého setu jsou dva ovladače – jeden pro pravou a jeden pro levou ruku a pochopitelně také napájecí adaptér. Vyzdvihnout si zaslouží systém Oculus Insight, který převádí vaše pohyby do VR bez ohledu na to, jakým směrem jste otočení, a zajišťuje prostorové sledování. Nepoužívá žádné externí snímače. Obhlédněte situaci, kryjte se a zvraťte vývoj bitvy na svou stranu.

Oculus Quest disponuje polohovým prostorovým zvukem, který je integrovaný přímo v headsetu. I bez sluchátek tedy uslyšíte nejen své spoluhráče, ale zkrátka všechno, co se kde šustne. Ochranný systém Oculus je vytvořený tak, aby si zapamatoval hranice vaší herní oblasti a ochránil vás během hraní před kolizí s okolními předměty.

Oculus Quest

Názory ostatních Geeků (7)

doubravský4 DOU

Mark418149

doubravský4 20. 11. 2019 17:03

Má to jeden háček, to že to půjde připojit k počítači ještě vůbec neznamená, že facebook nebude komplikovat možnost využití Questu jako headsetu pro platformu STEAM VR ... to je další otázka. Půjde to nebo to prostě jen půjde připojit k Pc a půjdou na tom jenom nějaké vybrané hry s přímou podporou Oculus Quest ? Protože v tom je dost zásadní rozdíl.

doubravský4 DOU
doubravský4 20. 11. 2019 17:05

@doubravský4: všichni totiž dobře víme, že business model Questu naproisto nabourává představa že na něm lidé budou hrát a kupovat hry na STEAM VR... to by výrobce brzy zkrachoval, jejich business model je založen na tom že lidi budou kupovat JEJICH předražené herní tituly z jejich vlastního shopu a tím se levnější Quest zaplatí a vydělá na sebe - stejně jsou financovány i běžné herní konzole. Umíte si představit že by na xboxu najednou mělo být možné hrát a kupovat hry z katalogu STEAM ? IMPOSSIBLE ! technicky by to třeba šlo, konec konců je to taky jen PC, ale microsoft nic takového nemůže dopustit z ekonomických důvodů, s konzolí na trh příšel právě a jen proto aby vyšachoval všechny ostatní distribuční kanály kromě svého - v naprosto stejné pozici je i oculus quest.

doubravský4 DOU
doubravský4 20. 11. 2019 17:08

@doubravský4: takže si nedělejte moc velké naděje, ono to nakonec asi bude ještě jinak ... slibem neurazíš, ale realita bude jiná.

Iwitrag IWI
Iwitrag 27. 12. 2019 21:26

@doubravský4: Je už potvrzeno, že na tom půjdou všechny tituly, co na Oculus Rift S, včetně věcí ze STEAM VR :)

l58 L58
l58 30. 12. 2019 0:34

@Iwitrag: Pan Doubravsky4 bude zrejme Vivak..;)

scheutor SCH

PC

scheutor 20. 11. 2019 21:22

Jako do teď to šlo jen na konzole nebo co? Já chci koupit nějaké 3d Brýle a HTC je strašně drahé a koukám na tyto právě. Chci na tom hrát jen pár her jako ARMA, Star citizen třeba ARK. Půjde to?

Iwitrag IWI
Iwitrag 27. 12. 2019 21:27

@scheutor: Oculus Quest má vlastní procesor a grafiku, takže je to samostatná helma, která obsahovala hry v interní paměti. Teď se to ale mění a půjde připojit k PC, aby na ni šly hrát i hry z PC. Takže ano, už to půjde.

Máš něco na srdci?

nahoru