Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Otec ježka Sonica skončil za mřížemi. Chtěl vydělat na mobilní hře

Otec ježka Sonica skončil za mřížemi. Chtěl vydělat na mobilní hře

Události
LEGO® City 60276 Vězeňský transport_1012518447
LEGO® City 60276 Vězeňský transport
Produkt není určen k prodeji.
Papuče Sonic: The Hedgehog (30/31), dětské_477607419
Papuče Sonic: The Hedgehog (30/31), dětské
Produkt není určen k prodeji.
Sonic Frontiers (Xbox)_965543497
Sonic Frontiers (Xbox)
826 Kč 999 Kč
495 Kč 599 Kč

O tom, že herní svět je také tvrdý byznys, se na vlastní kůži přesvědčil spolutvůrce ježka Sonica Yuji Naka. Na toho si nyní došlápla japonská policie, legendární vývojář skončil za mřížemi.

O případu informovaly v pátek japonské noviny Mainichi. Ty se odvolávají na zprávy tamní policie, podle kterých bylo zatčeno hned několik lidí podezřelých z insider tradingu ve spojitosti s mobilní hrou Dragon Quest Tact. Mezi nimi je právě i 57letý Naka.

Upoutávka na hru Dragon Quest Tact

Kolik vydělal?

Ten měl údajně využít toho, že jako zaměstnanec studia Square Enix Co. zneužil interní informace k nákupu akcií společnosti Aiming. Za spolupracovala na tvorbě zmiňované hry právě se Square Enixem. Problém byl nicméně v tom, že Naka nakoupil akcie ještě za nižší cenu předtím, než se o spojení obou firem dozvěděla veřejnost.

Stalo se tak v koncem ledna 2020, kdy 10 000 akcií společnosti Aiming mělo hodnotu zhruba půl milionu korun. Po oznámení spolupráce vystřelila hodnota akcií na více než dvojnásobek, zmiňovaný objem měl tedy hodnotu přesahující 1,3 milionu korun. I když následně přišlo ochlazení, v současnosti má 10 000 akcií hodnotu zhruba 680 000 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Yuji Naka

Ostatní výtečníci vydělali ještě více

Pikantní na tom je, že legendární vývojář není rozhodně tím, kdo na nákupu akcií vydělal nejvíc. Přesto světová média citují jeho jméno nejčastěji, právě proto, že je považován za duchovního otce Ježka Sonica. Například bývalého pracovníka Square Enix Taisuke Sazakiho (38) policie obviňuje z toho, že s využitím insider tradingu nakoupil hned 72 000 akcií společnosti Aiming. Jeho známá Fumiaki Suzuki (40) pak měla nakoupit dokonce 90 000 akcií společnosti poté, co se koncem roku doslechla o novém herním titulu od Sazakiho.

Square Enix pouze stoicky uvedl, že „plně spolupracuje s vyšetřováním“. Yuji Naka už s vydavatelstvím nemá nic společného, vyhozen byl již v roce 2021 kvůli jinému problému, který se současným vyšetřováním vůbec nesouvisí. Všichni tři výtečníci se nyní budou kvůli porušení o finančních nástrojích a burze zodpovídat před soudem v Tokiu.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru