Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Pandemie podpořila růst herních studií, ukázaly výsledky Bohemia Interactive

Pandemie podpořila růst herních studií, ukázaly výsledky Bohemia Interactive

Události
Mapa Arma 3 - Apex_1055464657
Mapa Arma 3 - Apex
Produkt není určen k prodeji.
Mapa Arma 3 - Contact_1716925838
Mapa Arma 3 - Contact
Produkt není určen k prodeji.
Mapa Arma 3 - Malden_824517982
Mapa Arma 3 - Malden
Produkt není určen k prodeji.

Koronavirus nemilosrdně drtí celou řadu odvětví ekonomiky, jiným ale naopak hraje do karet. Jak lidé musí kvůli protipandemickým opatřením trávit více času doma, velmi roste poptávka po hrách. Dokládají to i data českého studia Bohemia Interactive.

Pro něj byl loňský rok podle hospodářských výsledků druhý nejúspěšnější od založení v roce 1999. Tržby loni oproti roku 2019 vzrostly o desetinu, ukazatel EBITDA se meziročně zvýšil téměř o třetinu. Dvěma nejprodávanějšími hrami od studia Bohemia Interactive loni zůstaly vojenská simulace Arma 3 a multiplayerový survival DayZ.

Trailer ke hře Arma 3

 

Navzdory tomu, že od vydání Arma 3 uběhlo již 7 let, hra je pro fanoušky stále zajímavá díky neutuchající podpoře vývojářů a komunit a dodatečným obsahovým balíčkům (DLC). Dnes už legendární a žánr definující hra DayZ silně rostla zejména na konzolích. Díky neustálému vylepšování technického stavu a herních mechanik však sbírá velmi kladné ohlasy hráčů napříč platformami a v rámci svého životního cyklu zažívá doslova renesanci. Kvarteto současných herních titulů od Bohemia Interactive doplňují free-to-play konzolová exkluzivita Vigor a unikátní kreativní platforma Ylands určená zejména pro mladší publikum.

 „Celosvětové prodeje her loni pozitivně ovlivnila epidemie covid, nicméně silný rok 2020 jsme očekávali už před jejím propuknutím. V rámci dlouhodobé strategie jsme vloni počítali s rozšiřováním našich herních titulů na konzole a mobilní platformy a s tím spojeným přílivem nových hráčů,“ komentuje výsledky hospodaření Slavomír Pavlíček, finanční ředitel Bohemia Interactive.

Trailer ke hře DayZ

 

Tento cíl se studiu podařilo beze zbytku splnit a hry od Bohemia Interactive jsou tak k dispozici hráčům na PC, nejpopulárnějších konzolích Playstation, Xbox a Switch, ale i na mobilních telefonech s operačním systémem Android a iOS. Ačkoliv vývojáři z Bohemia Interactive loni na trh neuvedli žádnou novou hru, studio zaznamenalo prodejně druhý nejúspěšnější rok v historii. Tím vůbec nejúspěšnějším byl pouze rok 2014, kdy vyšel dlouho očekávaný hit Arma 3.

„Co se týká předpokládaného vývoje v roce 2021, očekáváme že na jeho konci dosáhneme ještě mírně lepších výsledků než loni. Hodláme dále posilovat naše pozice na konzolích, ale růst chceme i geograficky. To byl také jeden z důvodů, proč jsme se minulý měsíc spojili se strategickým partnerem Tencent, který nám s pronikáním na nové perspektivní trhy po celém světě významně pomůže. Značné úsilí a investice budou nadále putovat do tvorby našeho multiplatformního engine Enfusion, který zajistí technologickou vyspělost titulů Bohemia Interactive v budoucích letech,“ doplňuje Slavomír Pavlíček k tématu nejbližší budoucnosti studia Bohemia Interactive.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru