Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Pátá generace odolného skla Gorilla Glass slibuje nerozbitné displeje Události

Pátá generace odolného skla Gorilla Glass slibuje nerozbitné displeje

Konec prasklých skel na displejích? Podle společnosti Corning to není utopie. Tento výrobce totiž odhalil pátou generaci odolného skla Gorilla Glass, která by si toho měla nechat líbit opravdu mnoho.

Široké veřejnosti není pravděpodobně společnost Corning příliš známá, přesto se s jejími produkty setkává celá řada uživatelů. Odolná skla této firmy totiž již několik let používá celá řada zavedených výrobců. Řeč je například o společnostech Acer, ASUS, Dell HP, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Samsung, ZTE, Huawei či například CAT. A takto bychom mohli pokračovat ještě klidně i několik dalších řádků.

Lze předpokládat, že většina ze zmiňovaných společností u nadcházející generace chytrých telefonů, počítačových tabletů a v některých případech také u notebooků přejde na žhavou novinku společnosti Corning – odolné sklo Gorilla Glass 5, které bylo odhaleno na konci tohoto týdne.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Odolné sklo Gorilla Glass 5

Ukázka vývoje a testů skla Gorilla Glass 5

 

Sluší se podotknout, že největší změny pocítí pravděpodobně majitelé chytrých telefonů a počítačových tabletů. Nová pětka je totiž výrazně lepší, než tomu bylo u čtyřky. Podle zástupců firmy bude novinka schopná přežít zhruba 80 % všech pádů z výšky až 1,6 metru na zem, což je demonstrováno na videu výše přímo v laboratořích společnosti Corning. Sluší se podotknout, že na videu si pracovníci troufli dokonce na ještě větší výšku – na 1,7 metru. Výsledek? Telefon přežil… První telefony s odolným sklem Gorilla Glass 5 by se nicméně měly objevit na pultech obchodů ještě v letošním roce.

Jak praktické mohou být extrémně odolné displeje, jsme si minulý měsíc ukázali v recenzi chytrého telefonu Lenovo Moto X Force. Ten nicméně nepoužívá řešení od společnosti Corning, ale vlastní odolnou vrstvu Moto ShatterShield. Díky ní dokáže přežít pád z výšky 1000 stop na zem. Odolná vrstva přežije dokonce i zběsilé mlácení kladivem, byť na samotném telefonu to již stopy zanechá. Více v naší recenzi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Lenovo Moto X Force

Názory ostatních Geeků (1)

Taran TAR

Naplocho

Taran 24. 7. 2016 14:40

není divu že přežije, až spadne na roh a bude tam boční tlak půjde do kopru taky

Máš něco na srdci?

nahoru