Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Planeta je Microsoftu malá, se svými službami zamíří do vesmíru

Planeta je Microsoftu malá, se svými službami zamíří do vesmíru

Události
autor: Petr Kirs

Ambiciózní plán na rozšíření vlastních služeb za hranice naší planety představila společnost Microsoft. Americký softwarový gigant se chystá nabízet své cloudové služby Azure ve vesmíru, kvůli tomu bylo dokonce uzavřeno partnerství s firmou SpaceX Elona Muska.

„Společnost Microsoft dnes podniká další obrovský skok v oblasti cloud computingu – míříme do vesmíru. Spojili jsme tým renomovaných veteránů vesmírného průmyslu, abychom společně s našimi produktovými inženýry a vědci vytvořili cloudové funkce, které splní unikátní potřeby vesmíru,“ prohlásil Tom Keane, který má v Microsoftu cloudové služby na starosti.

Zdůraznil, že díky partnerství se společností SpaceX získá americký softwarový gigant celosvětovou satelitní komunikaci. „Odblokujeme cloud computing pro všechny obyvatele planety,“ doplnil Keane.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Šéf společnosti SpaceX Elon Musk

 

Microsoft soutěží o dominantní postavení v cloudových službách s Amazonem Jeffa Bezose. Ten se přitom netají tím, že jeho společnost Blue Origin se chystá také dobývat vesmír – raketa New Glenn by měla odstartovat příští rok. Jejím úkolem má být pomoci sestavit satelitní síť nazvanou Project Kuiper, jež má sestávat z 3236 družic.

Tvůrci operačního systému Windows díky partnerství se SpaceX tedy získají technologický náskok. Vesmírný podnik založený Elonem Muskem má totiž již na oběžné dráze přes 800 satelitů sítě Starlink, tato síť má v budoucnu umožnit připojení k internetu kdekoliv na Zemi. I tímto projektem chce Musk financovat své meziplanetární cíle – dobytí Marsu.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru