Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Platit se dá už i chytrými hodinkami od Samsungu

Platit se dá už i chytrými hodinkami od Samsungu

Události
Samsung Galaxy Watch 4 40mm, Black_1596548771
Samsung Galaxy Watch 4 40mm, Black
4 124 Kč 4 990 Kč
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42mm, Silver_1030490701
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42mm, Silver
Produkt není určen k prodeji.

Společnost Samsung spustila v Česku platby chytrými hodinkami. Prvním modelem, který se touto funkcionalitou chlubí je Galaxy Watch4. Nyní tak můžou majitelé nových chytrých hodinek od Samsungu nechat peněženku, kartu i mobilní telefon doma, a přesto platit bezkontaktně.

Bezkontaktní platby přes Google Play umožňuje nový operační systém hodinek, Wear OS Powered by Samsung, který vznikl spoluprací Samsungu a společnosti Google. Platforma Wear OS je součástí rozsáhlého ekosystému a podporuje jak služby Galaxy (SmartThings či Bixby) a známé aplikace jiných výrobců (Adidas Running, Calm, Strava nebo Spotify), tak samozřejmě služby Google (jako je aplikace Google Mapy či právě Google Pay).

 

Právě Google Pay je v chytrých hodinkách dlouho očekávanou novinkou, která razantně zvyšuje platební komfort a flexibilitu jejich uživatelů. Česko je přitom ve využívání bezkontaktních plateb dlouhodobě na špičce Evropy. Potvrdila to například statistika společnosti Mastercard z roku 2018, dle které platí bezkontaktně 9 z 10 Čechů. Podle průzkumu České bankovní asociace z roku 2020 tento trend ještě více podpořila pandemie koronaviru. Tehdy začali bezkontaktní platbu využívat i ti, kteří se jí do té doby z nějakého důvodu vyhýbali.

Pohodlná platba díky Google Pay není jedinou inovací, kterou hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic přinášejí (předchozí modely hodinek bezkontaktní platbu nepodporují). Skvělý uživatelský zážitek zajišťují také uživatelské rozhraní One UI Watch, dostatečně výkonná hardwarová výbava – včetně vylepšeného procesoru, kvalitnějšího displeje a více paměti – nebo dosud nejrozsáhlejší sada zdravotních a wellness funkcí. O ty se stará mimo jiné zbrusu nový senzor Samsung BioActive. Uživatelům přijde vhod i bohatá zkušenost Samsungu s technologií eSIM, díky níž můžou vyběhnout nebo vyrazit na kolo do přírody i bez telefonu – hodinky se synchronizují automaticky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru