Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
PlayStation 5 v nové štíhlejší verzi s připojitelnou blu-ray mechanikou je tady

PlayStation 5 v nové štíhlejší verzi s připojitelnou blu-ray mechanikou je tady

Produktové tipy
PlayStation 5 (verze slim)_647708676
PlayStation 5 (verze slim)
11 231 Kč 13 590 Kč
PlayStation 5 Digital Edition (verze slim)_1910403760
PlayStation 5 Digital Edition (verze slim)
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 Slim, Vertikální stojan_1524930773
PlayStation 5 Slim, Vertikální stojan
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 Disc Drive_693814502
PlayStation 5 Disc Drive
2 396 Kč 2 899 Kč

V průběhu října Sony oznámilo, že se brzy dočkáme kompaktnější revize konzole PlayStation 5. Neuběhly ani dva měsíce, a novinka je tady. Nová varianta má menší rozměry, větší disk a je rozšiřitelná o blu-ray mechaniku.

Stejný výkon v kompaktnějším těle

Pokud svět videoherních konzolí sledujete delší dobu, přídomek „slim“ dobře znáte. Do menšího a lehčího šasi se vejde stejný výkon jako u základní varianty. Nejinak tomu je v případě PlayStationu 5, jenž se zmenšil prakticky o třetinu, váha pak klesla skoro čtvrtinu v případě digitální verze a o téměř pětinu v případě standardního modelu. Kromě totožného výkonu se ale hráči mohou těšit na několik novinek, kam patří i větší 1TB SSD disk, který je příjemným rozšířením úložného prostoru z původních 825 GB.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejvíce však v médiích rezonovala novinka v podobě připojitelné blu-ray mechaniky pro ty, kteří se rozhodnou pořídit digitální verzi konzole, ale z různých důvodů začnou mít časem chuť využívat i fyzické disky. Mechanika je dostupná samostatně a po připojení se z digitální varianty stane plnohodnotná standardní verze, a to jak možnostmi, tak designem. Přídavné zařízení totiž nahradí jeden z bočních krytů a po připojení vznikne celistvá konzole jako z výrobní linky.

ZÍSKEJ NOVOU VERZI PLAYSTATION 5

Vertikální stojan a oficiální barevné kryty

Kromě připojitelné mechaniky si novinku budete moci upravit i dalšími způsoby, jedním z nich je elegantní vertikální stojan. Ten nové verzi PlayStation 5 přidá decentní estetický prvek, ale také stabilní základnu pro ještě jistější postavení na výšku. Vertikální stojan je rovněž dostupný už nyní a můžete si jej k novince pořídit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na začátku příštího roku pak Sony pro novou variantu PlayStation 5 představí i s oficiální barevné kryty, jimiž můžete herní konzoli doladit podle svého stylu. V první várce barev se můžete těšit na matnou černou, ale i na řadu barevnějších variant, konkrétně červenou, modrou a stříbrnou. V průběhu dalších měsíců pak budou přibývat další možnosti pro milovníky unikátního vzhledu.

Standardní i digitální verze

Stejně jako u původní edice PlayStationu 5, i tentokrát máte při nákupu výběr ze dvou variant – klasická verze s mechanikou a digitální verze. Oba modely se liší pouze blu-ray mechanikou, u které jsme už avizovali, že jde v případě potřeby časem přikoupit a jednoduše připojit. Vše ostatní je zcela totožné – výkon, rozměry, kapacita, možnosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Naskočte tak do nového zážitku z konzolového hraní, nikdy nebyla lepší příležitost než nyní. Rok 2023 byl rokem skvělých titulů, ty nejlepší si přitom můžete vychutnat díky nové verzi PlayStation 5 s ještě elegantnějším a kompaktnějším zařízením než doposud. Mám pro vás připravené všechno potřebné – PlayStation 5 s mechanikou (verze Slim)PlayStation 5 v digitální verzi (verze Slim)vertikální stojan a připojitelnou blu-ray mechaniku. Nejkrásnější herní zážitky na vás čekají na dosah jediného kliknutí.

CHCI NOVÝ PLAYSTATION 5

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru