Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Pokémon Scarlet & Pokémon Violet se dočkáme v listopadu

Pokémon Scarlet & Pokémon Violet se dočkáme v listopadu

Události
Pokémon Legends: Arceus (SWITCH)_1459239914
Pokémon Legends: Arceus (SWITCH)
Produkt není určen k prodeji.
Pokémon: Let's Go, Pikachu! (SWITCH)_2051623490
Pokémon: Let's Go, Pikachu! (SWITCH)
926 Kč 1 121 Kč
Pokémon Shield (SWITCH)_869768959
Pokémon Shield (SWITCH)
1 156 Kč 1 399 Kč

Dvojice her z legendárního animovaného univerza Pokémon vyjde pro konzole z rodiny Nintendo Switch na podzim letošního roku.

První zmínky o novém titulu ze světa Pokémon jsme se dočkali 27. února prostřednictvím traileru, který z větší části stavěl na hraných prvcích a CGI. Nyní Nintendo konečně zveřejnilo delší záběry ze samotné hry, respektive dvou herních edicí. Pokémon Scarlet a Pokémon Violet se drží tradice vydávání pokémoních titulů ve dvojici, kterou zažehl Satoši Tadžiri již v roce 1996 s Pokémon Red & Green (mezinárodní verze vyšla pod názvem Red & Blue).

Vydávání her ve dvojicích má podporovat sociální aspekt a obchodování, které je jádrem zábavy v univerzu Pokémon a nahrazuje tradiční vyměňování fyzických kartiček. Na konzoli Nintendo Switch, která je prvním zařízením od Nintendo s chytřejšími sociálními funkcemi či podporou online uživatelských účtů, jsme se v minulosti dočkali mimo jiné dvojicí her Sword & Shield či Let's Go, Pikachu! & Let's Go, Eevee!

Nový trailer odhaluje záběry ze hry, datum vydání i design krabicových edicí

Tři starteři, dvě legendy, otevřený svět!

Pokémon Scarlet & Violet mají být zasazeny do otevřeného světa jako vůbec první hry ze známé značky, láká v tiskové zprávě Nintendo. Nabídnout by však měly hratelnost typickou pro sérii Pokémon. Dočkat bychom se měli jak velké části mapy zasazené do městského prostředí, tak přírodních oblastí. Hry uvedou tři nové startovací příšerky, o kterých už jsme slyšeli v minulosti - jejich jména zní Sprigatito, Fuecoco a Quaxly. Řady legendárních Pokémonů rozšíří Koraidon a Miraidon. A nově jsme se dozvěděli o třech dalších Pokémonech, jimiž jsou Pawmi, Lechonk a Smoliv.

Poprvé v historii bude v každé edici přítomný jiný profesor. Hráče, kteří zvolí Scarlet, bude provádět Professor Sada, v Pokémon Violet to bude Professor Turo. Hlavní hrdinku Nemonu budou moci na její cestě otevřeným světem doprovodit až tři další hráči v rámci multiplayerového módu. 

Zatímco se dle ohlašovacího traileru zdálo, že novinka bude inspirována především evropskou estetikou, konkrétně pak Španělskem, podle nových záběrů to spíše vypadá, že se dočkáme tradičního mišmaše všech stylů a prostředí. Pokémoni a jejich trenéři se budou prohánět po zelených loukách, prosluněných plážích, ohnivě rudých horách i zasněžených pláních.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jak se vám líbí Pokémon Scarlet a Violet?

Pokémon na začátku i konci roku 

Japonská společnost Game Freak, která Scarlet & Violet pro Nintendo vyvíjí, letos v lednu uvedla na světlo světa ještě jeden herní titul ze stejného univerza - a sice Pokémon Legends: Arceus. Hra se dočkala obecně kladného přijetí, aktuální skóre na Metacritic činí 83 % od profesionálních recenzentů a 82 % od uživatelů. Neobešla se však bez drobných chyb a designových zaváhání, kterých se autoři jistě budou chtít s dalším titulem vyvarovat. 

Pokémon Scarlet & Violet s novým trailerem dostávají nejen design fyzických edicí (který je velmi povedený, ať už jde o šarlatovou, nebo fialovou), ale také příslib data vydání v pátek 18. listopadu 2022. A protože páteční vydání navazuje na čtvrteční státní svátek, lepší program na prodloužený víkend s příslibem tradiční podzimní plískanice byste těžko hledali. Tak je chyťte všechny! 

Takto se Scarlet & Violet představily v únoru světu

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru