Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Pořádně se rozcvičte. Nintendo v dubnu uvede Switch Sports

Pořádně se rozcvičte. Nintendo v dubnu uvede Switch Sports

Události
Nintendo Switch (2019), červená/modrá_1069990204
Nintendo Switch (2019), červená/modrá
Produkt není určen k prodeji.
Ring Fit Adventure (SWITCH)_1838922001
Ring Fit Adventure (SWITCH)
1 569 Kč 1 899 Kč
Nintendo Switch Sports (SWITCH)_134797300
Nintendo Switch Sports (SWITCH)
772 Kč 934 Kč

Od vydání legendárních Wii Sports uplynulo již více než patnáct let, nyní se oblíbená série od Nintenda vrací. Pravidelný stream Direct odhalil, že sportovní fanoušci se mohou těšit již na dubnové vydání.

Nintendo Switch Sports navazuje na ikonickou videohru Wii Sports, která v roce 2006 výrazně předběhla dobu. Přestože šlo o titul, který byl po celém světě kromě Japonska přibalen zdarma přímo ke konzoli, je tato hra právem považována za jeden ze "system sellerů" původního Nintenda Wii, jehož celkové prodeje dosáhly 100 milionů kusů. Switch Sports nyní mají ambici na úspěch odrostlého staršího sourozence navázat. Kromě sólového hraní titul nabídne také lokální a online multiplayer, a to včetně výkonnostních žebříčků. 

V den vydání, které je plánováno na 29. duben 2022, se dočkáme celkem šestice sportovních disciplín. Budou jimi badminton, bowling, tenis, volejbal, fotbal a nečekaně také japonské bojové umění chambara, spočívající v postupném vytlačování protivníka mimo herní oblast. Nabídka se sice na první pohled zdá poněkud slabší, nicméně Nintendo již v rámci odhalujícího streamu přislíbilo, že na podzim v rámci bezplatného updatu dorazí další sport, kterým bude golf. Zejména bowling a tenis navíc patří mezi nejoblíbenější sporty původních Wii Sports. 

Hlavně neprokopnout obrazovku

Fyzická kopie hry, která se na pultech obchodů objeví v létě, bude obsahovat také tzv. leg strap, tedy pomůcku pro přidělání ovladače Joy-Con na nohu, kterou využijete zejména při hraní fotbalu. Tento kousek příslušenství již dobře známe z jiné sportovní hry od Nintenda, a sice úspěšného crossoveru fitness aplikace a RPG s názvem Ring Fit Adventure

Bude zajímavé sledovat, jak se novým Switch Sports povede v konkurenci dalších sportovních titulů na stejné platformě, například loňské Sports Party či Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020. Druhý zmiňovaný titul totiž nabízí řádově větší nabídku sportů, zároveň však může mnohé hráče odradit svou typicky "mariovskou" estetikou. Pokud patříte mezi předplatitele členství Nintendo Switch Online, můžete si trojici disciplín z nových Switch Sports vyzkoušet v rámci otevřené bety probíhající o víkendu mezi 18. a 20. únorem. Registrace na stránkách Nintenda bude spuštěna 15. února.

Nintendo Switch Sports vychází 29. dubna 2022

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru