Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Předobjednávky PlayStation VR2 odstartovaly. S virtuální realitou dorazí i Horizon

Předobjednávky PlayStation VR2 odstartovaly. S virtuální realitou dorazí i Horizon

Události
PlayStation VR2_589956236
PlayStation VR2
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation VR2 + Horizon VR: Call of the Mountain_2028281379
PlayStation VR2 + Horizon VR: Call of the Mountain
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 - Nabíjecí stanice ovladače PlayStation VR2 Sense_1943072646
PlayStation 5 - Nabíjecí stanice ovladače PlayStation VR2 Sense
857 Kč 1 037 Kč

V úterý odstartovaly předobjednávky nového headsetu pro virtuální realitu PlayStation VR2. Vybírat můžete mezi setem s helmou s ovladači, ale i speciálním balíkem se hrou Horizon VR: Call of the Mountain.

Základní set PlayStation VR2 vyjde na 14 990 Kč, což je jen o pár stovek více, než kolik případní zájemci zaplatí za samotnou konzoli PlayStation 5. Ta se totiž aktuálně nabízí za 14 490 Kč. Verze PS5 Digital Edition bez hry pak stojí 11 790 Kč.

Pro řadu hráčů nicméně bude atraktivnější speciální balík virtuální reality obsahující titul Horizon VR: Call of the Mountain, vyjde na 16 290 Kč. Titul nás zavede do světa, který jsme zatím měli možnost vidět pouze z pohledu třetí osoby prostřednictvím hlavní hrdinky Alloy. Nyní jej ale budeme moci prostřednictvím virtuální reality prozkoumat doslova na vlastní kůži.

Předobjednat PlayStation VR2

 

Představení headsetu PlayStation VR2

Hlavním hrdinou bude tentokrát Ryas, který je přeborníkem v lezení po skalách i střelbě z luku. A podle prvních zveřejněných záběrů půjde už při těchto dvou činnostech o dechberoucí zážitek. Prim samozřejmě budou hrát v novém dílu také ikoničtí robodinosauři, chybět nebude ani Tallneck. Neobejdeme se bez sběru surovin a craftingu.

Start prodeje byl naplánován přesně na 22. února 2023. V každém případě platí, že pokud si chcete užít PlayStation VR2 mezi prvními, bude vhodné si udělat předobjednávku. Patrně není potřeba zdůrazňovat, jak velký hlad panuje stále po konzolích PlayStation 5 a vše nasvědčuje tomu, že v případě nové generace virtuální reality tomu nebude jinak. Opět tedy bude platit, že kdo dřív objedná, ten dřív hraje.

Trailer ke hře Horizon VR: Call of the Mountain

Co novinka umí?

Design headsetu PSVR2 je zcela očividně inspirován zbytkem rodiny PlayStation 5, dominuje tedy bílá a černá barva, totožné materiály a samozřejmostí je design s typicky zaoblenými rohy. Sony ale jedním dechem dodává, že jejich cílem nebylo vytvořit hezkou ozdobu v obýváku, ale headset, který nabídne stoprocentní imerzi do herního světa. Designéři se ze všech sil snažili, abyste nepoznali, že vůbec nějaké brýle pro virtuální realitu máte na hlavě. Kruhový tvar Sense ovladačů má zase odkazovat na dokonalou 360° imerzi do virtuálních světů.

Zajímavé je, že se tvůrci rozhodli využít i některé prvky ze stávající generace PSVR, například kolečka pro přizpůsobení velikosti headsetu. Možná trochu překvapivá je absence přímého zvukového výstupu, k dosažení absolutního ponoření do hry tedy budete muset využít klasického 3.5mm jacku a externích sluchátek. Novinkou je kromě nižší váhy a absence většího drátového aparátu také vylepšený systém ventilace, který by měl minimalizovat pocení obličeje či zamlžování čoček.

"Když jsem začal pracovat na designu headsetu PSVR2, jednou z prvních oblastí, na které jsem se chtěl zaměřit, byla cirkulace vzduchu. Chtěl jsem vytvořit v brýlích průduch, kterým by mohl vzduch proudit ven, tak jako proudí ven průduchy na konzoli PS5. Naši inženýři přišli s mnoha různými návrhy a jsem velmi pyšný na to, jak to nakonec dopadlo a jak pozitivní zpětnou vazbu jsme na tuto funkci zatím dostali," pochvaluje si Judžin Morisawa, Senior Art Director ze Sony Interactive Entertainment.

Předobjednat PlayStation VR2

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru