Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Přivítejte Surface Go, nejlevnější tablet od Microsoftu Události

Přivítejte Surface Go, nejlevnější tablet od Microsoftu

Společnost Microsoft v noci na středu ukázala světu svůj nejnovější počítačový tablet. Model Surface Go má být přímou konkurencí pro poslední generaci iPadu od společnosti Apple, novinka bude lákat především atraktivní cenovkou.

Microsoft vždy stavěl svoje tablety primárně na práci, a výjimkou není ani model Surface Go. Přestože půjde o nejlevnější tablet, tvůrci evidentně šetřili na těch správných místech – novince totiž nechybí nic, co byste čekali od pořádného pracovního stroje.

 

Menší než předchůdce

Surface Go nabídne menší rozměry než předchůdce, což je dáno především použitou obrazovkou. Výrobce vsadil na 10palcový displej s poměrem stran 3:2, což je pro práci ideální. Zmenšilo se také rozlišení, a to konkrétně na 1800 x 1200 obrazových bodů. Na danou velikost dotykové plochy je nicméně rozlišení velké tak akorát. Tablet dovede pracovat se stylusem Surface Pen a dovede rozpoznat až 4096 úrovní přítlaku.

Představení Surface Go

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Surface Go

 

Místo Atomu vsadil výrobce tentokrát na pokročilejší Pentium 4415Y z edice Kaby Lake-Y. To má dvě jádra pracující s technologií HyperThreading (4 pracovní vlákna), která udávají pracovní tempo při frekvenci 1,6 GHz.

Na výběr budou různá provedení, která se budou lišit velikostí operační paměti a úložného prostoru. Základní provedení nabídne 4 GB operační paměti a 128GB úložný prostor, u vyšší verze budou tyto hodnoty dvojnásobné, tedy konkrétně 8 GB a 256 GB.

Volitelně půjde dokoupit speciální kryt, který po nacvaknutí slouží jako klávesnice. V takovém případě dokáže novinka nahradit při práci i notebook. V zadní části tabletu nalezneme již tradiční poznávací znak tabletů Surface – výklopný stojánek, který poslouží k polohování displeje. A to nejen v režimu notebooku s připojenou klávesnicí. Tablet také disponuje dvěma fotoaparáty s rozlišením 5 a 8 megapixelů.

 

Už v srpnu

Na americkém trhu se základní provedení tabletu Surface Go objeví hned zkraje srpna. O několik týdnů později pak dorazí 256GB varianta a zároveň i model s LTE modemem. Kdy přesně se novinka objeví na tuzemském trhu, zatím bohužel není jasné. Jisté je nicméně to, že její cena bude velmi příznivá.

Americký softwarový gigant totiž cenovku nastavil na poloviční hodnotu, než za jakou se nabízí výkonnější Surface Pro. Cena by tak měla startovat pravděpodobně už pod hranicí 15 tisíc korun, i když na přesné informace pro tuzemský trh si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Volitelně půjde dokoupit klávesnici a myš

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Surface Go

Názory ostatních Geeků (10)

Tormirian TOR

Dostupnost

Tormirian 12. 7. 2018 15:18

V ČR pravděpodobně dostupný bude velmi obtížně, ale přes Microsoftí infolinku lze objednat z Německa.
Konkrétně ceny pro DE trh jsou 449,99€ za nižší verzi s 4/64GB a 599,99€ za verzi vyšší 8/128GB.

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 12. 7. 2018 15:26

@Tormirian: Díky za tip ;) vždycky zapomenu na tuto možnost.
Daný tablet je pak v plné české lokalizaci (klávesnicové pouzdro), nepletu to?

avatar
lukueasasa 13. 7. 2018 21:23

@BERNADIC: Ne, bude to v distribuci země, z které vám to pošlou (nejčastěji PL nebo DE, FR) a klávesnice bude pravděpodobně US, pokud nebudete chtít jinou (CZ se nevyrábí, protože oficiálně se tu surface neprodává)Přes infolinku vám to pouzeobjednaj ze zahraničí, takže budete mít českou záruku a nebudete muset řešit poštovné a prodejce v zahraničí, maximálně vám přibalej EU nabíječku, pokud budete kupovat GB distribuci)

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 16. 7. 2018 7:43

@lukueasasa: Díky za info, popravdě už mne přešla chuť.
Našel jsem benchmarky daného CPU a zjistil, je o cca 30% pomalejší než Core m3 :(

hoangha HOA
hoangha 31. 7. 2018 9:00

@BERNADIC: A sdělíte te nám ty benchmarky? Rad bych se na ně podíval.

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 31. 7. 2018 10:35

@hoangha: Zrovna nejsem u PC, koukněte na Tablemonkeys, eventuálně přes notebookcheck by mělo jít dohledat zbytek.
Když si vzpomenu, až budu doma, tak na hodím link.
Hlavní problém je absence turba, což se v běžném provozu hodně projevuje.

filip11a FIL

Kompatibilita

filip11a 13. 7. 2018 12:44

Mel jsem surface 3 pro - podle obrazku mi prijde ze by to mohlo mit kompatibilitu s prislusenstvim - jako docking station -

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 13. 7. 2018 19:18

@filip11a: Navíc to má USB-C s plnou funkčností, takže můžete dockovat i přes USB-C.

Máš něco na srdci?

nahoru